Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Wyniki drugiego dnia mistrzostw strefy NORCEA

Wyniki drugiego dnia mistrzostw strefy NORCEA

NORCECA

Trwa mistrzowski turniej strefy NORCEA mężczyzn. Po drugim dniu rywalizacji niepokonane zostają cztery reprezentacje: Portoryko, Kuby, Kanady i USA. Tym razem jedno spotkanie, pomiędzy Kanadą a Meksykiem, zakończyło się wynikiem innym niż 3:0.

Grupa A:

Problemów z odniesieniem zwycięstwa po raz drugi nie mieli siatkarze Kuby. Tym razem pokonali zawodników z Barbadosu, jedynie w trzecim secie pozwalając im przekroczyć granicę 15 punktów. W dwóch pierwszych setach Kubańczycy zagrali koncertowo, wygrywając do 10 i 11. W zwycięskiej ekipie 10 punktów zdobył Leonardo Leyva, zaś 9 Michael Sanchez.

Kuba – Barbados 3:0
(25:10, 25:11, 25:16)

W trzech setach zakończył się także mecz Portoryko i Dominikany, jednak tutaj każdy z setów był bardziej wyrównany. 15 „oczek" na swoim koncie zanotował Hector Soto, który skończył 13 z 22 wykonanych ataków.

Portoryko – Dominikana 3:0
(25:18, 25:20, 25:19)

Grupa B:

Drugie zwycięstwo w tym turnieju odnieśli Kanadyjczycy, jednak tym razem potrzebowali do tego czterech setów. W pierwszej partii dominowali reprezentanci Meksyku, którzy wygrali 25:21. Później swój rytm gry odnaleźli Kanadyjczycy, choć wygrana w trzeciej partii nie przyszła im łatwo. 25 punktów dla Kanady zdobył w tym spotkaniu Stephen Gotch.

Kanada – Meksyk 3:1
(21:25, 25:16, 26:24, 25:12)

Siatkarze USA nie mieli natomiast żadnych problemów z odniesieniem drugiej wygranej. Bardzo wyraźnie pokonali ekipę Panamy, dominując w każdym z trzech setów. W trzeciej partii przewaga podopiecznych Alana Knipe`a była najbardziej widoczna. Wygrali bowiem aż 25:8. 12 „oczek" na swoim koncie zanotował Riley Salmon, zaś po 11 punktów zdobyli Evan Patak i William Priddy.

USA – Panama 3:0
(25:13, 25:15, 25:8)

źródło: fivb.org, inf. własna