Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Wspaniały: Nikogo bym nie przekreślał

Waldemar Wspaniały: Nikogo bym nie przekreślał

fot. archiwum

- Do Kędzierzyna-Koźla zawsze wracam z ogromną przyjemnością, mógłbym tam zostać nawet tydzień, tylu mam znajomych. Ale co zrobić, ostatnio przychodzi mi walczyć o to, by pokonać mój dawny Mostostal - mówi trener Waldemar Wspaniały.

Szkoleniowiec Delecty Bydgoszcz był jednym z tych, którym pierwsza kolejka PlusLigi sprawiła najwięcej przyjemności. Jego zespół wygrał z ZAKSĄ 3:2 i pokazał, że może grać o medale. Wspaniały unika jednak jak może deklaracji, że celem jego drużyny jest miejsce na podium.

PlusLiga jest tak wyrównana, że trudno o jasne deklaracje. Ja chcę – tak jak kiedyś, gdy pracowałem w Kędzierzynie i wymagano od nas zawsze mistrzostwa kraju – by mój zespół pokazywał ładną grę. Nie wiem, na co to wystarczy, bo mamy sześć drużyn, które będą mogły walczyć o czołowe miejsca. Liga pewnie się podzieli na tę mocniejszą grupę i cztery słabsze zespoły. Ale… nikogo bym nie przekreślał. Z ocenami lepiej poczekać jeszcze ze trzy kolejki – mówi były trener reprezentacji.

Gdy w poprzednim sezonie obejmował Delectę nie brakowało ludzi, których bardzo taka decyzja dziwiła. Dziś trener Waldemar Wspaniały triumfuje. – Gdy znani mi od lat Piotr Sieńko, prezes klubu i firmy Delecta, oraz Jurek Winiarski namówili mnie na ten ruch, wydawał się on karkołomny. Przecież wtedy bydgoszczanie mieli jeden punkt i ostatnie miejsce, a utrzymanie drużyny graniczyło z cudem. Dlatego końcówkę ostatniego sezonu odbieram jako jeden z największych moich sukcesów, niezależnie od medali, których mam bodaj dwadzieścia – ocenia szkoleniowiec.Po udanej walce o utrzymanie była euforia, ale teraz jestem od niej daleki. Przed nami naprawdę sporo pracy. Na szczęście w ciągu miesiąca od zakończenia ubiegłego sezonu skompletowaliśmy nowy skład. To teraz procentuje. Klub wzbudza zaufanie, dlatego dobrzy gracze tak chętnie podpisali kontrakty z Delectą – przekonuje dzisiaj Wspaniały.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved