Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Po dobrym początku częstochowian czekają wyjazdy

Po dobrym początku częstochowian czekają wyjazdy

fot. archiwum

Sezon zaczął się dla siatkarzy AZS Częstochowa bardzo dobrze. Po jednym meczu trudno jednak wyciągać daleko idące wnioski. Więcej będzie można powiedzieć po najbliższych wyjazdowych spotkaniach drużyny prowadzonej przez Grzegorza Wagnera.

Można wręcz powiedzieć, że początek sezonu był za łatwy – rywale nie postawili zbyt wysokich wymagań (choć z drugiej strony grali tak, jak pozwolił im Domex Tytan) i częstochowianie nie musieli chyba prezentować wszystkich swoich umiejętności, aby zdobyć trzy punkty. Po tym spotkaniu na pewno nie można kusić się o zbyt daleko idące wnioski na temat możliwości częstochowskiej drużyny. Na pewno jednak można cieszyć się z tego, że zespół Grzegorza Wagnera prezentuje trudną i regularną zagrywkę (ten element nie jest akurat zależny od klasy rywala). Cieszą także trzy punkty, bo dobre rozpoczęcie sezonu to rzecz ważna.

W przypadku AZS-u, a dokładnie mówiąc w przypadku niefortunnego terminarza, jaki na początku sezonu mają siatkarze Grzegorza Wagnera, te punkty są tym bardziej istotne, że o kolejne będzie ciężko. Dlaczego? Bo następne cztery mecze akademicy rozegrają na wyjazdach. W najbliższą niedzielę jadą do Bydgoszczy, potem czekają ich mecze w Warszawie i Radomiu. W piątej kolejce AZS miał grać w hali Polonia ze Skrą Bełchatów, ale ponieważ bełchatowianie wezmą udział w Klubowym Pucharze Świata, ten mecz został przełożony na 17 grudnia. 8 listopada częstochowianie znów więc zagrają na wyjeździe (Rzeszów). Potem mamy przerwę dla reprezentacji i dopiero 28 listopada (!) kibice w Częstochowie zobaczą ligowy mecz w hali Polonia.

AZS podejmować będzie Jastrzębski Węgiel. Na szczęście spotkania w Bydgoszczy (niedziela godz. 14.45) i Warszawie zobaczyć będzie można w telewizji. Prawdziwy maraton siatkarski czeka częstochowskich kibiców za to w grudniu. Między 2 a 23 grudnia ich zespół rozegra siedem meczów w PlusLidze, Pucharze CEV i Pucharze Polski (podobnie zresztą będzie w styczniu).źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved