Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Rekord? Dopiero w ten weekend

PlusLiga: Rekord? Dopiero w ten weekend

fot. archiwum

Według oficjalnych statystyk - 8050, według ocen korespondentów "PS" - 8700, tyle wynosiła frekwencja w pierwszej kolejce PlusLigi. Dużo? Porównując to do lat ubiegłych, można powiedzieć, że nieźle. Patrząc na oczekiwania - mogło być jeszcze lepiej.

Bo kto mógł przypuszczać, że w Częstochowie, do której wracał Dawid Murek, na trybuny pofatyguje się tylko półtora tysiąca kibiców? Że nie wypełnią się trybuny w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie i tak było najwięcej widzów, ale były też wolne miejsca? Można powiedzieć, że wymagamy za wiele, ale przecież spotkanie ZAKSY-y z Delectą było hitem pierwszej serii spotkań i pierwszą okazją do powitania mistrzów Europy, których na boisko wyszło aż czterech! Może więc popyt w Polsce jest tylko na siatkówkę reprezentacyjną, a sukcesy kadry nie stymulują tych klubowych?

W Kędzierzynie nie było źle, w innych halach również. Wymusiliśmy w ostatnich latach na klubach, by hale spełniały standardy międzynarodowe. Są jaśniejsze, jest więcej miejsca za liniami. Wszyscy grają już od paru lat na terafleksie, a nie na innych nawierzchniach, więc postępy są. Nowe hale są w budowie, choćby w Radomiu i Częstochowie. Idziemy więc do przodu – przekonuje Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. (…)

Słabszą frekwencję można wyjaśniać poniedziałkiem, można telewizją, ale… problem jest . I to od kilku lat. Częstochowa jest specyficznym miastem. Każdy uważa, że powinniśmy się bić o mistrza, a gdy skład jest odmłodzony, gwiazda tylko jedna, to… zaczyna się wydawać, że jest źle. Prawdziwi kibice jednak chodzą na mecze – wyjaśnia prezes Konrad Pakosz z Domexu Tytana AZS Częstochowa.Pojemność hal:
Bełchatów – 3000
Bydgoszcz – 7 500
Częstochowa – 2 800
Jastrzębie – 1 000
Kędzierzyn-Koźle – 3 500
Olsztyn – 2 000
Radom – 1 600
Rzeszów – 4 300
Warszawa – 2 500
Wieluń – 1 500

Frekwencja w 1. kolejce: ok. 85 %

Więcej w Przęglądzie Sportowym
Autorem tekstu jest Żelisław Żyżyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved