Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Massimo Barbolini: Dzięki pracy i poświęceniu mamy sukces

Massimo Barbolini: Dzięki pracy i poświęceniu mamy sukces

fot. archiwum

- Zwycięstwo w Igrzyskach Olimpijskich nie stanie się obsesją - zapewnia Massimo Barbolini, prowadzący żeńską kadrę Włoch. Siatkarki z Italii kilkanaście dni temu odniosły kolejny sukces na arenie międzynarodowej, zdobywając mistrzostwo Europy.

Zwycięstwo na Igrzyskach Olimpijskich to od wielu lat marzenie kobiecej reprezentacji Włoch. Zawodniczki Italii zdobyły już wszystko w historii siatkówki swojego kraju. W 2002 roku zdobyły mistrzostwo świata, zaś w 2007 – Puchar Świata. Szcześciokrotnie stawały na podium mistrzostw Europy. Nie odniosły sukcesu jedynie podczas IO.

Massimo Barbolini przyznaje, że kluczem do sukcesów kadry Włoch jest świetna technika, ale nie tylko. – To grupa zdeterminowanych kobiet – stwierdził szkoleniowiec. – To zrozumiałe, że dzięki pracy i poświęceniu w końcu mamy sukces. Nie można zapominać, że podstawowe zawodniczki to doświadczone i ograne siatkarki. Wśród nich są m.in. Taismary Aguero, Francesca Piccinini, Eleonora Lo Bianco czy Simona Gioli.

Massimo Barbolini odniósł się także pokrótce do sytuacji w kadrze mężczyzn, która podczas tegorocznych ME zajęła dopiero 10. pozycję. – Jestem pewien, że do Igrzysk Olimpijskich w Londynie dużo się zmieni – powiedział tylko Barbolini.Z kolei kobieca siatkówka we Włoszech ciągle się rozwija. – Wcale się temu nie dziwię – mówi Barbolini. – Wzrastająca liczba dziewcząt i kobiet, które trenują sprawia, że także wyniki są coraz lepsze.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved