Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Juniorzy z Podlasia rozpoczęli zmagania

Juniorzy z Podlasia rozpoczęli zmagania

fot. archiwum

Faworyt rozgrywek juniorów - Oczko Białystok - wygrał dwa pierwsze spotkania. Drużyna Eugeniusza Zdanowicza najpierw bez straty seta pokonała Pronar Parkiet Hajnówka, by w ostatni weekend 3:2 wygrać w Suwałkach z miejscowym SUKSS-em.

"Gdy w pierwszym secie na boisku był nasz podstawowy skład, nie mieliśmy żadnych problemów" – opowiada trener. – "Dopiero jak wpuszczałem na boisko rezerwowych, suwałczanie nawiązywali walkę, ale i tak ostatecznie byliśmy lepsi. Chociaż muszę przyznać, że SUKSS od poprzedniego roku zrobił ogromne postępy."

W drużynie Oczka występują zawodnicy urodzeni w latach 1992 i 1993, kiedy optymalny dla juniorów jest teraz rocznik 1991. Już w ubiegłym roku podopieczni Zdanowicza, jeszcze kadeci, należeli do czołowych zespołów w podlaskich rozgrywkach juniorskich.

"Teraz chcemy je wygrać, a na szczeblu krajowym mam nadzieję, że lepszy wynik uda się nam osiągnąć już za rok" – mówi Zdanowicz."Do tego, wzmocnieni praktycznie tylko jednym starszym zawodnikiem, bierzemy udział w III lidze, gdzie też próbujemy namieszać."Dwa mecze na początek wygrała też ekipa z Moniek, oba we własnej sali.

Dużego osłabienia doznała za to drużyna Pronaru Parkiet Hajnówka, która na początek poniosła dwie porażki do zera. Do MOS-u Warszawa odszedł bowiem Mateusz Bartosiak, w ubiegłym roku znajdujący się nawet w kadrze hajnowskiego I-ligowca.

Zwycięzca tych rozgrywek awansuje do zmagań o mistrzostwo Polski. Natomiast zespoły z miejsc drugiego i trzeciego wezmą udział w turnieju barażowym, do którego także zakwalifikują się po dwie drużyny z województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego. Z turnieju barażowego dwie pierwsze ekipy także uzyskają prawo walki o mistrzostwo kraju.

Wyniki

Gim-Net Mońki – SUKSS Suwałki 3:2,

Pronar Parkiet Hajnówka – Oczko Białystok 0:3,

SUKSS – Oczko 2:3,

Gim-Net – MOSiR Grajewo 3:1,

Centrum Augustów – Pronar Parkiet 3:0

Tabela juniorów

1. Oczko Białystok 2 5 6:2
2. Gim-Net 2 5 6:3
3. Centrum Augustów 1 3 3:0
4. SUKSS 2 2 4:6
5. MOSiR 1 0 1:3
6. Pronar Parkiet 2 0 0:6

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved