Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ireneusz Mazur: Delecta idzie na medal

Ireneusz Mazur: Delecta idzie na medal

fot. archiwum

- Bydgoszczanie mogli przegrać z ZAKSĄ, ale ostatecznie wygrali 3:2. Wynik pójdzie w świat, a już niedługo o przebiegu spotkania nikt nie będzie pamiętał - twierdzi trener Ireneusz Mazur, oceniając inauguracyjną kolejkę PlusLigi.

Delecta może grać jeszcze lepiej i w tym sezonie mocno liczy na strefę medalową. Po pierwszej porażce nie skreślałbym jeszcze siatkarzy AZS Olsztyn – dodaje.

Delecta jest zespołem o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Zauważmy, że tam większość graczy ma powyżej dwóch metrów wzrostu, wyjątkiem jest tylko rozgrywający Paweł Woicki – komentuje Ireneusz Mazur.Podopieczni Wspaniałego mają trochę słabsze przyjęcie zagrywki, ale za to nadrabiają skuteczną grą w ataku. Nawet z trochę niedokładnie dogranej piłki zarówno Szymański, Gruszka i Sopko potrafią kończyć ataki ze skrzydeł. Drużyna ma też niezłych zmienników – na każdej pozycji jest po dwóch zawodników. W pierwszym meczu z Zaksą Delecta pokazała się z dobrej strony, ale uważam, że może grać jeszcze lepiej. Do Bydgoszczy przyszło kilku nowych graczy, którzy potrzebują czasu, aby się zgrać. Wygrywając w Kędzierzynie bydgoski zespół dał sygnał, że będzie walczyć o medal.

Więcej w serwisie sportandmore.plźródło: sportandmore.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved