Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Janeczek: Pewność siebie jest bardzo ważna

Bartosz Janeczek: Pewność siebie jest bardzo ważna

Bartosz Janeczek

Bartosz Janeczek był najlepszym zawodnikiem poniedziałkowego meczu z AZS Olsztyn. - Mnie przypadła indywidualna nagroda, ale wygrał cały zespół - mówi atakujący AZS-u. - Pamiętajmy jednak, że za nami dopiero pierwszy mecz.

Inaugurację sezonu miałeś wymarzoną… Wygraliście 3:0, zdobyliście trzy punkty, a Ty miałeś w tym bardzo duży udział – zostałeś graczem meczu.

Bartosz Janeczek:Podstawą sukcesu była nasza zagrywka, którą zaskoczyliśmy zespół z Olsztyna. Dobrze graliśmy od początku, nie pozwoliliśmy im rozwinąć skrzydeł. Mnie przypadła indywidualna nagroda, ale wygrał cały zespół. Równie dobrze mógł ją dostać Piotrek Łuka, który zrobił bardzo dobrą robotę w drugim secie. W trudnym momencie zrobił trzy asy, wygraliśmy tego seta, a później cały mecz. Cieszymy się z udanego otwarcia, ważne jednak, abyśmy wysoką dyspozycję potwierdzili w kolejnych występach. Pamiętajmy, że za nami dopiero pierwszy mecz.

Po udanym otwarciu sezonu powinieneś zyskać pewność siebie, której Ci trochę dotychczas brakowało.

Tak, pewność siebie w sporcie jest bardzo ważna. Ufając swoim umiejętnościom, można myśleć tylko o grze, koncentrować się na tym, co dzieje się na boisku. Mnie może rzeczywiście tej pewności brakowało, ale myślę, że miało to związek z ograniem. Mam coraz większe doświadczenie, a jeżeli w tym sezonie będę grał dużo, to będzie z tym jeszcze lepiej.

Teraz czeka Was wyjazd do Bydgoszczy. Delecta wygrała w Kędzierzynie, pokazując, że trzeba się będzie z nią liczyć, że nie będzie jedynie zlepkiem gwiazd.

Tak, widziałem ten mecz i bardzo mi się podobał. Uważam, że o wygranej Delecty zadecydowały niuanse, pojedyncze akcje. Nasi najbliżsi rywale wzmocnili się w przerwie i liczą na medal, a nawet na finał. Pojedziemy tam zagrać dobry mecz – to przede wszystkim, chociaż szanse na zwycięstwo na pewno również mamy. Delecta jest silna, ale w tej drużynie też grają ludzie, którzy popełniają błędy. Trzeba im tylko w tym pomóc.

Przez to, że miałeś swój dzień, Twój zmiennik – Paweł Mikołajczak – nie doczekał się debiutu.

Trener wybiera spośród dwóch równorzędnych zawodników. Tym razem postawił na mnie, ale Paweł ma wielki potencjał i na pewno dostanie szansę. Ja na taką trochę czekałem. Ten sezon jest dla mnie pierwszym, w którym mogę się pokazać z jak najlepszej strony.