Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Arkadiusz Terlecki: Spokój w grze jest najważniejszy

Arkadiusz Terlecki: Spokój w grze jest najważniejszy

fot. archiwum

Siatkarze Jadaru zapominają już o nieudanej inauguracji PlusLigi. O przyczynach porażki, ale przede wszystkim o założeniach na następne spotkanie opowiedział portalowi RadomSport.pl środkowy radomskiej ekipy, Arkadiusz Terlecki.

Pierwszy mecz, pierwsze emocje za wami. Szczerze trzeba jednak przyznać, że nie tak wyobrażaliście sobie początek tego sezonu.

Arkadiusz Terlecki: "Tak, ale było to oczywiście wkalkulowane. Niestety początek mamy dość ciężki, trudni przeciwnicy. Musimy szukać punktów w meczach z tymi najlepszymi. W spotkaniu z Resovią liczyliśmy choćby na punkcik, ale niestety nie udało się. Trzeba o tym zapomnieć, skupić się na następnym spotkaniu i tam myśleć o urwaniu jakiegoś punktu."

Myślisz, że podczas niedzielnego meczu duży wpływ na waszą grę miała kontuzja Maikela Salasa?"Nie. Myślę, że nie rozkojarzyło nas to w ogóle i ciągle realizowaliśmy założenia taktyczne tyle, że grę prowadził Jarek Macionczyk."

Których elementów zabrakło podczas spotkania z wicemistrzem Polski?

"Myślę, że we wszystkich po trochu. Słabo przyjmowaliśmy, może dlatego, że rywal tak mocno zagrywał, tak zdecydowanie dlatego. Rzeszowianie bardziej ryzykowali w tym elemencie od nas, ale też my nie robiliśmy im krzywdy tą zagrywką, bo potrafili ją sobie spokojnie przyjąć i rozegrać, a nam ciężko było wyczuć intencje rozgrywającego i trochę gubiliśmy się w bloku."

Już w poniedziałek gracie mecz z Jastrzębiem, również we własnej hali. Będziecie lepiej przygotowani do tego spotkania?

"W ciągu tych paru dni z pewnością wiele się nie zmieni. Myślę jednak, że trochę emocje opadły i nie będą tak wielkie jak przed pierwszą kolejką, a jak wiemy spokój w grze jest bardzo ważny. Miejmy nadzieję, że będzie widać, iż jesteśmy lepiej przygotowani i podejmiemy wyrównaną walkę z rywalem."

Autor: Mikołaj Dymek

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved