Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zamienił Moskwę na Żory i jest szczęśliwy

Zamienił Moskwę na Żory i jest szczęśliwy

fot. archiwum

- Uwielbiam Żory, to takie ciche miejsce. Byłem już zmęczony życiem w stolicy, tym, że jest to  tak zwariowane miasto - powiedział dla "Przeglądu Sportowego" Paweł Abramow, od obecnego sezonu przyjmujący drużyny Jastrzębskiego Węgla. Zawodnik przyznaje, że nowy klub także bardzo mu odpowiada.

Jak się pan czuje po debiucie w PlusLidze?

Jestem szczęśliwy. Atmosfera w hali w Jastrzębiu była naprawdę dobra. To jest to, czego brakuje w niektórych meczach w Rosji. Poza tym każdy by się cieszył, że może grać w lidze mistrzów Europy. (…)

Mieszka pan z rodziną w 60-tysięcznych Żorach. Nie brakuje panu Moskwy?Uwielbiam Żory, to takie ciche miejsce. Byłem już zmęczony życiem w stolicy, tym, że jest to zwariowane miasto. Teraz jeśli idę w niedzielę wieczorem na spacer, to centrum Żor jest niemal opustoszałe. To mnie odpowiada.

Tak samo cieszy się pan z drużyny?

Jastrzębie to jest dokładnie to, czego oczekiwałem. Klub jest świetnie zorganizowany, mamy wszystko co jest potrzebne przy siatkówce na najwyższym poziomie. Lubię też trenera, który zrobił na mnie duże wrażenie.

Dlaczego to biało-czerwoni, a nie pańska Rosja zdobyli złote medale w Turcji?

Razem z kolegą z Jastrzębskiego Węgla Grześkiem Łomaczem oglądaliśmy półfinały, waszą wygraną i porażkę mojej reprezentacji. Zresztą z całą drużyną ciągle o tym rozmawiamy. Rosja nie miała w tym roku szczęścia w mistrzostwach, choć w trakcie turnieju grała całkiem nieźle. Jak wytłumaczyć wasz sukces? Po pierwsze jesteście dobrą drużyną! Po drugie, gdy zabrakło kontuzjowanych Winiarskiego, Wlazłego, czy Świderskiego, pozostali gracze zrozumieli, że poza nimi nie ma już nikogo więcej. Nieważne, czy wypadną dobrze czy źle, będą musieli nadal grać. To czasami pomaga. Polakom to właśnie zadziałało. Poza tym oczywiście zagrali świetny turniej, szczególnie w obronie.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"
Rozmawiał Kamil Składowski

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved