Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Optymizm w Rybniku

II liga: Optymizm w Rybniku

fot. archiwum

Po trzech pierwszych kolejkach ligi, rybniczanie mają na swoim koncie aż trzy porażki i jednego wygranego seta. Jeżeli jednak spojrzymy na tabelę 2. grupy II ligi zrozumiemy, dlaczego tak się stało. Ekipa T.S Volley ma za sobą mecze z trzema przodującymi drużynami.

W poprzednim sezonie ekipa Wojciecha Kasperskiego jako beniaminek II ligi kapitalnie rozpoczęła rozgrywki. Po trzech kolejkach i trzech zwycięstwach rybniczanie zajmowali w tabeli drugie miejsce. Mimo to i tak teoretycznie spadli z ligi (w praktyce dalej pozostali w rozgrywkach na szczeblu centralnym). W obecnych rozgrywkach po trzech rozegranych spotkaniach siatkarze T.S. Volley Rybnik mają na swym koncie wygrany zaledwie jeden set. Ale czy to aż tak źle? Przecież może być odwrotnie niż w poprzednim sezonie i co się źle zaczęło, dobrze się skończy.

Można szukać szczęścia i w takich wróżbach. Ja jednak widzę znaczną poprawę w naszej grze. Spoglądając na tabelę widzimy z kim przegraliśmy. Te spotkania z drużynami czołówki były dla nas bardzo ważne z powodów szkoleniowych. Na tle bardzo dobrych ekip próbowaliśmy podszlifować własne schematy gry i efekty powinny przyjść już w najbliższym spotkaniu w Ozorkowie. Teraz będziemy grali z zespołami środka tabeli i nie ukrywam, że liczymy na wygranie większej ilości setów oraz zdobycze punktowe i zwycięstwa – mówi drugi trener rybniczan, a zarazem Dyrektor Zarządzający i wiceprezes ds. sportowych, Lech Kowalski.

Jak wspomniał Lech Kowalski, najbliższe spotkanie T.S. Volley Rybnik rozegra z drużyną MKS Bzura Ozorków na wyjeździe. Mecz ten zostanie rozegrany w najbliższą środę, a o zwycięstwo nie będzie wcale łatwo. Siatkarze z Ozorkowa to aktualnie czwarta drużyna w tabeli. Natomiast kibice z Rybnika na występ swoich zawodników na własnym parkiecie będą musieli trochę zaczekać, a to za sprawą zmiany gospodarza w meczu, który został zaplanowany na najbliższą sobotę. Otóż pierwotnie spotkanie pomiędzy T.S. Volley Rybnik a AZS Politechnika Opolska miało odbyć się w Rybniku. Odbędzie się jednak w Opolu.* Z Lechem Kowalskim rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved