Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Szymański: Żeby wygrywać trzeba iść do przodu

Grzegorz Szymański: Żeby wygrywać trzeba iść do przodu

Delecta Bydgoszcz

W pierwszej kolejce nowego sezonu PlusLigi Delecta Bydgoszcz pokonała 3:2 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. - Mam w ogóle niedosyt, bo wydaje mi się, że można to było wygrać 3:1, ale ważne, że w ogóle wygraliśmy - mówił po wyrównanym spotkaniu Grzegorz Szymański.

W meczu w Kędzierzynie Koźlu kontuzji doznał Piotr Gruszka. Wstępne badanie USG nie wykazało urazu kolana. Wczoraj dzięki pomocy Wojskowego Szpitala Klinicznego udało się przeprowadzić badanie rezonansem magnetycznym. – Stwierdzono naderwanie mięśnia łydki – mówi Janusz Zacniewski, kierownik zespołu. – Piotr będzie odpoczywał, być może zostanie wpisany do meczowej dwunastki.

Naprawdę cieszę się z wygranej, bo to, co obiecaliśmy, nie tylko na ten mecz, ale na cały sezon, to jest walka – mówił Gruszka po sobotnim spotkaniu w Kędzierzynie Koźlu. – Mamy możliwości, żeby ją poprzeć dobrą grą i tak było w tym meczu. Jest jeszcze dużo rzeczy jest do zrobienia, ale cieszy, że dużo ze sobą rozmawiamy, słuchamy się i analizujemy to, co nie wyjdzie tak, jak byśmy chcieli i idziemy do przodu. Mamy dużo doświadczonych chłopaków, młodzi chcą się uczyć, to naprawdę zgrana paczka.

Jednym z nowych zawodników Delecty jest wicemistrz świata Grzegorz Szymański. Pierwszy set nie był udany także w jego wykonaniu, ale siatkarz ma tego świadomość.

Mam w ogóle niedosyt, bo wydaje mi się, że można to było wygrać 3:1, ale ważne, że w ogóle wygraliśmy. To był ciężki mecz. Raz, że graliśmy na wyjeździe, dwa, że chyba jeszcze do końca się nie rozumiemy na boisku i przekłada się to też na skuteczność. Ja zawodziłem w ataku, o pierwszym secie to w ogóle nie ma co mówić, takie rzeczy nie mogą się przydarzać. Ale wszystko będzie z czasem szło w dobrym kierunku. Oby tylko zdrowie było, bo takie głupie sytuacje jak z Piotrkiem "podcinają trochę nogi". Wiadomo, że każdy mecz jest ciężki, nie można jednak spuszczać głów. Żeby wygrywać trzeba iść do przodu, myśleć, żeby wygrać każdą następną akcję. Nie ma też co wybiegać za bardzo do przodu, zagramy cztery kolejki i będą trzy tygodnie przerwy. Ja mam nadzieję, że nie będę miał takiego "wejścia", jak w pierwszym secie, ale w moim przypadku to trochę brak ogrania. Miałem dłuższą przerwę, 4 miesiące i muszę złapać rytm, kończyć piłki, wiedzieć, że jestem przydatny, bo po to przyszedłem do Delecty. Potrzeba na to trochę czasu. Ważne jest też dogadywanie się na boisku. Siatkówka jest specyficzna. Jak się dobrze zawodnicy rozumieją, to nawet przy mniejszej skuteczności można wygrywać. Nie zawsze "głową w mur". Jest nas paru nowych i mimo ogrania i doświadczenia, jesteśmy jednak w komplecie od 2 tygodni. A siatkówka jest prosta jak się patrzy z boku. Siedziałem na ławce w pierwszym secie do końca i rzeczywiście: fajnie się przyjmuje, fajnie wystawia i atakuje, ale jak już się jest na boisku, to jest inaczej.

Spotkanie z mistrzami Europy, fanty dla kibiców

W środę władze klubu przygotowały atrakcję dla kibiców, wspólnie z szefostwem Galerii Pomorskiej (Fordońska 141). O godz. 18:00 rozpocznie się wieczór pełen atrakcji. W licznych konkursach do wygrania będą m.in. karnety na spotkania Delecty, koszulki z autografami bydgoskich siatkarzy oraz atrakcyjne upominki, ufundowane przez sponsorów zespołu. O godz. 19:00 odbędzie się oficjalna prezentacja zawodników i sztabu szkoleniowego, będzie można więc zdobyć autografy m.in. mistrzów Europy – Piotra Gruszki i Pawła Woickiego, wicemistrza świata Grzegorza Szymańskiego i pozostałych zawodników z trenerem Wspaniałym na czele. Po prezentacji, w dalszej części wieczoru również nie zabraknie sporej dawki rozrywki dla kibiców.