Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Derby dla częstochowian

PlusLiga: Derby dla częstochowian

x - [stare] PlusLiga

W akademickich derbach PlusLigi górą byli akademicy z Częstochowy. Choć przed wyjściem na parkiet trudno było wskazać faworyta, gospodarze spod Jasnej Góry nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem swoich rywali, popisując się znakomitymi zagrywkami.

Pierwszy set był wyrównany tylko do stanu 4:4. Później na zagrywce pojawił się Bartosz Janeczek i zrobiło się 8:4 dla gospodarzy. Bardzo niepewna gra w przyjęciu olsztynian sprawiała, że podopieczni trenera Grzegorza Wagnera bez problemu utrzymywali 4-5 punktów przewagi. To, co działo się po drugiej przerwie technicznej przerosło najśmielsze oczekiwania kibiców zgromadzonych w hali. Rozpędzony Janeczek co chwila popisywał się fantastycznymi serwisami i głównie dzięki jego serii goście od stanu 16:11 zdobyli zaledwie 2 „oczka".

Druga odsłona miała podobny przebieg. Częstochowianie zdecydowanie postawili na ryzykowną zagrywkę. To wszystko opłaciło się. Podopieczni Mariusza Sordyla mieli ogromne problemy z przyjęciem. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 16:12 i wydawało się, że pewnie zmierzają do prowadzenia 2:0 w meczu. Dobrą zmianę dał jednak Artur Jacyszyn. Jego wejście wzmocniło przyjęcie i dzięki temu skuteczność w ataku. Dość niespodziewanie goście objęli nawet prowadzenie. Błąd na zagrywce olsztynian i już był remis. Końcówkę kapitalnymi serwisami pociągnął tym razem Piotr Łuka i ostatecznie Domex Tytan wygrał drugi set 25:22.

Początek trzeciej partii to twarda gra punkt za punkt. Taki przebieg wydarzeń toczył się do stanu 9:9. To było wszystko, na co było stać gości. Częstochowianom udało się wypracować 4 punkty przewagi na drugą przerwę techniczną. Przy takiej dyspozycji w polu serwisowym oraz w ataku nie było już zagrożenia wyniku. Ostatecznie trzecią odsłonę wygrali gospodarze 25:18.

Warto dodać, że w tym pojedynku Domex Tytan zdobył aż 14 punktów bezpośrednio z zagrywki. MVP spotkania został wybrany Bartosz Janeczek.

Domex Tytan AZS Częstochowa – AZS UWM Olsztyn 3:0
(25:13, 25:22, 25:18)

Składy drużyn:
AZS Częstochowa: Nowakowski, Murek, Drzyzga, Janeczek, Łuka, Wrona, Zatorski (libero) oraz Kardos.
AZS UWM Olsztyn: Paulo, Oczko, Gunia, Józefacki, Siezieniewski, Marcelo, Andrzejewski (libero) oraz Jacyszyn, Kusaj, Kowalczyk, Winnik.