Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Pokazaliśmy charakter

Paweł Rusek: Pokazaliśmy charakter

fot. archiwum

Za siatkarzami Jastrzębskiego Węgla pierwszy pojedynek w ramach nowego sezonu. Jak przyznaje libero Paweł Rusek, aktualny skład Jastrzębia rokuje pozytywnie, a dowodem na te słowa może być choćby wygrane do zera spotkanie z warszawskim AZS-em.

W tym sezonie, swoją szansę w podstawowym składzie ekipy Węgla otrzymali od trenera Santilliego Grzegorz Łomacz i Igor Yudin. O kolegach z drużyny bardzo pozytywnie wypowiada się Paweł Rusek, który szczerze wierzy iż poprowadzą oni Jastrzębie do zwycięstw, a kto wie może i tytułu mistrza Polski? – Zarówno Grzesiek, jak i Igor, mimo młodego wieku są już zawodnikami doświadczonymi. Potrafią grać na bardzo wysokim poziomie. Myślę, że można o nich mówić jako o liderach naszej drużyny. Do tego dochodzi jeszcze doświadczenie Hardy’ego i Abramova. Na nich właśnie chcemy budować mocną drużynę, która będzie wygrywać – podsumował aktualny skład Węgla, Paweł Rusek.

Czy po pierwszej wygranej można mówić już o tym na co stać w tym sezonie Węgiel? Na pewno nie, bowiem jak powszechnie wiadomo – jedna jaskółka wiosny nie czyni, zresztą jak tłumaczy libero Jastrzębia najbardziej istotne to trzymać poziom, którego nie będzie trzeba się wstydzić. – Na pewno jak każda drużyna walczymy o najwyższe cele. Wiadomo, marzy nam się złoto, jednak dla nas najważniejsze jest to, żeby dobrze grać, żeby dawać z siebie wszystko. Jeżeli przegrywamy, ale wiemy, że zrobiliśmy co mogliśmy to myślę, że pracę uznać można za dobrze wykonaną – uważa Rusek.

Po łatwej przeprawie z Warszawą już za tydzień Jastrzębian czeka nowy przeciwnik, w postaci podopiecznych trenera Jana Sucha, zespół Jadaru. Nie da się ukryć, że pojedynek ten zapowiada się o tyle ciekawie, że w Radomiu siatkarze Węgla zmierzą się ze swoim byłym kapitanem, Robertem Pryglem, który zdecydował się powrócić na ten sezon w rodzinne strony. Jak twierdzi libero Jastrzębia, do spotkania w Radomiu obie drużyny podejdą maksymalnie zmotywowane. – Przyznam, że będzie to bardzo specyficzny mecz. Robert Prygiel będzie chciał wygrać z nami, a my będziemy chcieli wygrać z Robertem – mówi z uśmiechem Rusek. – Osobiście uważam, że Radom jest groźnym zespołem, szczególnie u siebie. Kluczem do zwycięstwa będzie koncentracja przy przyjęciu zagrywki. Czy jeżeli jej nie zabraknie można zacierać już ręce na kolejne zwycięstwo do zera? – Wyniku nie chciałbym typować. Życie pokaże za tydzień – kończy tajemniczo Paweł Rusek.Autorką tekstu jest Sylwia Kuś
Więcej w serwisie przegladligowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved