Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Mirosław Przedpełski: Szczęście jest potrzebne

Mirosław Przedpełski: Szczęście jest potrzebne

fot. archiwum

- Na świecie piłka nożna jest najważniejsza, ale w Polsce może być inaczej. I chyba jest... - mówi "Przeglądowi Sportowemu" prezes PZPS Mirosław Przedpełski - Kilka lat temu siatkówki niemal nie było. A dziś jest sportem narodowym - dodaje.

Podobno zabiegacie o przyznanie Polsce organizacji turnieju finałowego Ligi Światowej już w 2010 roku…

Wystąpiliśmy do FIVB z taką ofertą, choć wiemy, że może być o to ciężko. Światowa federacja dąży do tego, by co roku zmieniać kontynent, a przecież Final Six 2009 był w Belgradzie. Jeśli się nie uda, będziemy najpoważniejszym kandydatem do zrobienia tej imprezy w 2011 roku.

I wtedy PZPS mógłby w 2010 roku zostać gospodarzem Klubowego Pucharowego Świata, która to impreza ma zostać na stałe włączona do terminarza FIVB?Tak, jest taki plan. Tu większa jest jednak rola Skry Bełchatów i jej sponsora, czyli PGE. W listopadzie taki turniej odbędzie się w Katarze, a za rok mógłby trafić do Polski. Powiem jeszcze jedno, coś o czym na razie wie tylko wąskie grono osób – staramy się o organizację mistrzostw Europy mężczyzn w 2013 roku. (…)

Ile jest w tym sukcesie waszej, działaczy, zasługi, a ile szczęścia? Zasłużyliście sobie na to wszystko, czy samo przyszło?

Szczęście jest potrzebne. Niech pan wspomni finał Ligi Światowej w 2008 roku i piłkę w górze Michała Winiarskiego przy stanie 15:14 w tie-breaku z Amerykanami. Oni by odpadli, nie wygrali tej imprezy, a kto wie, czy później zdobyliby mistrzostwo olimpijskie. Także wszystko od tego szczęścia zależy. Ale my na sukces zapracowaliśmy. Kilka lat temu siatkówki niemal nie było. A dziś jest sportem narodowym.

Ale to nie jest sport, który porusza miliony. Piłkarzom nie dorównacie.

To fakt, że na świecie piłka jest najważniejsza, ale w Polsce może być inaczej. I chyba jest… Bo czym zmierzyć tę popularność? Ilością widzów na trybunach, oglądalnością w telewizji? Nie jesteśmy gorsi, choć świat porywa futbol.

Cały wywiad w "Przeglądzie Sportowym"
Rozmawiał Żelisław Żyżyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved