Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Kordysz: Mamy nauczkę na przyszłość

Maciej Kordysz: Mamy nauczkę na przyszłość

x - [stare] Siatkarz Wieluń

- Niedosyt pozostaje, bo mogliśmy zdobyć co najmniej jeden punkt, jeżeli nie dwa - uważa Maciej Kordysz, przyjmujący drużyny Pamapolu Siatkarz Wieluń, jeden z nieoczekiwanych bohaterów spotkań pierwszej kolejki PlusLigi. W meczu ze Skrą Bełchatów zdobył 22 punkty.

W piątek Siatkarz Wieluń i PGE Skra Bełchatów zapoczątkowały nowy sezon PlusLigi. W ekipie beniaminka kapitalne spotkanie rozegrał Kordysz. 24-letni przyjmujący przed porażką z mistrzem Polski Siatkarza co prawda nie uchronił (1:3), ale 22 zdobyte przez niego punkty zrobiły wrażenie.

Szymon Bujalski: Chyba mało kto się spodziewał, że beniaminek nawiąże tak wyrównaną walkę z mistrzem Polski.

Maciej Kordysz:Wszystkie oczy były skierowane na bełchatowian i to oni mieli być głównymi bohaterami tego meczu, co chyba nieco uśpiło ich czujność. Może już przed meczem czuli się zbyt pewnie i dlatego nieco nas zlekceważyli, co w pewnym stopniu udało nam się wykorzystać.

Szkoda zwłaszcza czwartego seta, w którym chyba przestraszyliście się tego, że możecie wygrać ze Skrą [Siatkarz prowadził 19:16 – przyp. red.]…

Z pewnością niedosyt pozostaje, bo mogliśmy zdobyć co najmniej punkt, jeśli nie dwa. Ale czy się przestraszyliśmy? Myślę, że nie. W meczach z zespołami pokroju Skry nie odczuwamy żadnej presji, bo to nie my jesteśmy faworytami. Po prostu chyba za szybko uwierzyliśmy, że ten czwarty set mamy już wygrany. Do tego doszło kilka szkolnych błędów i skończyło się tak, jak się skończyło. Na pewno mamy nauczkę na przyszłość.

Głównym celem Siatkarza jest utrzymanie i z tak dobrą grą chyba nie powinniście mieć z tym problemów.

Zobaczymy po kilku kolejnych spotkaniach. Ciężko ocenić nasze możliwości po jednym meczu, zwłaszcza że graliśmy z mistrzem Polski.

Popatrzmy w statystyki – osiem skończonych ataków na osiem prób w drugim secie, a w sumie 22 zdobyte punkty. Najlepszy mecz w karierze?

(śmiech) Ciężko mi to ocenić. Wcześniej również zdarzały się bardzo dobre spotkania, ale ten był na pewno jednym z nich. Obym w przyszłości zagrał jeszcze niejeden mecz na tak wysokim poziomie i obym jak najdłużej utrzymał swoją dobrą dyspozycję.

Albo jeszcze ją poprawił?

Zawsze można się poprawić. A przynajmniej z takim nastawieniem trzeba podchodzić do kolejnych spotkań. Ze Skrą też mogłem zagrać lepiej. Dla przykładu – w czwartym secie w jednej z akcji wyślizgnęła mi się piłka i nie skończyłem ataku na pustej siatce.

Większość obserwatorów jest zaskoczona Pana świetnym występem.

To był pierwszy mecz, więc nie sensu przywiązywać do niego większej wagi. Na pewno w zdobyciu tych punktów pomogła mi bardzo dobra współpraca z Andrzejem Stelmachem [rozgrywający Siatkarza – przyp. red.], z którym z każdym dniem rozumiem się coraz lepiej. Do tego doszło trochę szczęścia i dobra dyspozycja dnia.