Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Kaczor – Gwiazda z przypadku

Joanna Kaczor – Gwiazda z przypadku

fot. archiwum

Gdyby Joanna Kaczor nie poszła na trening, by podpatrywać siostrę, zapewne nie zostałaby siatkarką. Tak zaczął karierę "Bartosz Kurek w spódnicy", rezerwowa, która nagle okazała się gwiazdą na miarę medalu ME - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Kaczor, tak samo jak przyjmujący PGE Skry Bełchatów, walnie przyczyniła się do medalu swojej drużyny, choć w klubie nie miała miejsca w podstawowym składzie. – Nie lubię takich porównań. Ale faktycznie, nie przypuszczałam, że po sezonie, spędzonym na ławce Muszynianki, znajdę się w pierwszej szóstce reprezentacji Polski – twierdzi zawodniczka pochodząca z Wrocławia.

Pracowałem z siatkarkami, które jako juniorki były od Asi skoczniejsze, sprawniejsze, szybsze. Ale żadna nie miała tak niewiarygodnej wręcz chęci do pracy. Dlatego tylko ona zaszła tak daleko – opowiada jej pierwszy trener Jerzy Zachemba. To dzięki niemu Kaczor trafiła do Gwardii Wrocław.

Zadecydował przypadek. – Moja starsza siostra grała w siatkówkę. Jako dziesięciolatka poszłam kiedyś z mamą na salę szkolną, zobaczyć Anię w akcji. Tam zaczepił mnie trener Zachemba – opowiada siatkarkaProwadziłem zajęcia z piątoklasistkami, potencjalnymi przyszłymi zawodniczkami Gwardii. Zauważyłem, że do sali przyszła jakaś mała dziewczynka, która nie była w mojej grupie. Zapytałem: dziecko, powiedz mi która to twoja siostra? A później zachęciłem ją, żeby też spróbowała swoich sił – opowiada pierwszy trener reprezentantki Polski.

Cały artykuł w "Przeglądzie Sportowym"
Autorem tekstu jest Michał Guz

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved