Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Pierwsze zwycięstwo Cuprum MUNDO Lubin

II liga: Pierwsze zwycięstwo Cuprum MUNDO Lubin

x - [stare] Cuprum Lubin

Wzmocnione kadrowo Cuprum MUNDO Lubin zaprezentowało się po raz pierwszy przed własną publicznością. Kibice mieli nadzieję, że ich zespół, pomimo niezbyt udanego początku rozgrywek, odniesie pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Szybko okazało się, że młodzież Trefla Gdańsk nie postawi zbyt wysoko poprzeczki dla doświadczonych miejscowych. Spotkanie przez cały czas toczyło się pod dyktando miedziowych, którzy albo dobrze prezentowali się w ataku lub wymuszali na przeciwniku popełnianie prostych błędów. Miejscowi prowadzeni na boisku przez doświadczonego rozgrywającego Jerzego Zwierko tylko raz w drugim secie, kiedy gdańszczanie doprowadzili do stanu 20:20, dali nadzieję gościom na nawiązanie równorzędnej walki. Zdobyte trzy punkty pod rząd przez gospodarzy pozwoliły im szybko zakończyć drugą partię. Trzeci set to już bardzo wyraźna dominacja miedziowych na boisku, którzy od początku zdobyli kilkupunktową przewagę. Nie pomagały czasy i zmiany dokonywane przez trenera gości. Mecz zakończył się szybkim zwycięstwem miejscowych. Cuprum MUNDO zapisało na swym koncie pierwsze punkty i zapowiada, ze w najbliższym tygodniu zapisze na swoim koncie jeszcze sześć oczek. Przed miedziowym najpierw w środę daleki wyjazd, na drugi koniec Polski, do Pruszcza Gdańskiego, a w sobotę kolejna okazja do zaprezentowania się własnej publiczności, mecz z Orionem Sulechów.

MKS Cuprum MUNDO Lubin – Trefl II Gdańsk 3:0
(25:20, 25:22, 25:18)

MKS Cuprum MUNDO Lubin: Zwierko, Oczkowski, Sosiński, Żurek, Pietrzak, Dykas, Kozar (libero) oraz Kostecki i Malec
Trefl II Gdańsk: Misztal, Sobański, Rabant, Urbanowicz, Stańczuk, Półtorak, Płotka (libero) oraz Słomka, Pepliński i Domżalski