Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: AZS UAM Poznań wygrali przed własną publicznością

II liga: AZS UAM Poznań wygrali przed własną publicznością

Poznań

Zawodnicy AZS UAM Poznań bardzo dobrze zainaugurowali sezon przed własną publicznością, sięgając, tak jak w pierwszej i drugiej kolejce, po komplet punktów. Tym razem pokonali drużynę Krispolu Września 3:1.

Mecz rozpoczął od dwóch asów serwisowych i serii mocnych zagrywek Wojciecha Janasa, który zszedł z pola zagrywki dopiero przy stanie 6:0. Co prawda gościom z Wrześni udało się szybko zmniejszyć straty do trzech punktów (10:7), ale było to raczej spowodowane błędami gospodarzy niż ich dobra grą. Po chwili dekoncentracji poznańscy zawodnicy szybko sie pozbierali i dzięki skutecznej i dobrej grze w obronie, gdzie brylował Szymon Śmietana, potrafili osiągnąć nawet 10-punktowe prowadzenie (21:11 po ataku z kontry Damiana Lisieckiego) . Zawodnicy Krispolu pod koniec seta odrobili cześć strat, ale mimo to pierwsza partia sobotniego meczu zakończyła się wyraźnym zwycięstwem gospodarzy 25:18.

Druga partia miała bardzo wyrównany przebieg i żadnej z drużyn nie udało się uciec na więcej niż 2-punktowe prowadzenie. Aż do końcówki tej partii, kiedy to po bloku na Damianie Lisieckim goście wygrywali 21:18. Gospodarze za sprawą ataku Mateusza Kucharskiego i bloku Piotr Skroka doprowadzili do stanu 20:21, a następnie mieli jeszcze parę szans, by dogonić zawodników z Wrześni. Jednakże nie udało im się to, a seta zakończył sędzia odgwizdując przejscie linii po stronie AZS UAM.

Początek trzeciego seta do złudzenia przypominał poprzednią partię. Obie drużyny walczyły punkt za punkt i dopiero po autowej zagrywce Lesiaka gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie 17:14. Po kolejnych błędach zawodników Krispolu i skutecznym ataku Łukasza Grabowskiego zawodnicy AZS-u osiągnęli już nawet 5-punktowa przewagę (20:15). Do końca seta poznaniacy kontrolowali przebieg gry, a zakończył go atakiem z sytuacyjnej piłki bardzo dobrze dysponowany tego dnia Wojciech Janas.

Czwarty set to po raz kolejny bardzo wyrównany początek partii. Po bloku atakującego ze środka Tomasza Obuchowicza co prawda goście osiągnęli 3-punktowe prowadzenie (11:8), jednakże kolejne trzy punkty padły łupem gospodarzy i znów mieliśmy remis. W miarę upływu czasu to jednak gospodarze przejmowali inicjatywę i po kolejnej udanej akcji tym razem bloku Mateusza Kucharskiego na Iglewskim wygrywali już 23:19. I gdy wydawało sie, że jest już po meczu, zawodnicy AZS-u zaczęli popełniać proste błędy, które goście z Wrześni bezlitośnie wykorzystywali, doprowadzając do stanu 23:24. Poznaniacy jednak wyrównali, a następnie za sprawą bloku wprowadzonego wcześniej przez Jakuba Radomskiego osiągnęli prowadzenie 25:24. Mecz zakończył natomiast chwile później blokiem Wojciech Janas.

AZS UAM Poznań – Krispol Września 3:1
(25:18, 23:25, 25:21, 26:24)