Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Ślepsk Suwałki rozpoczął od zwycięstwa

I liga: Ślepsk Suwałki rozpoczął od zwycięstwa

x - [stare] Ślepsk Augustów / Suwałki

Znakomicie wypadł debiut suwalskiego Ślepska w pierwszej lidze piłki siatkowej. Suwalczanie zdecydowanie 3:1 pokonali doświadczony zespół z Jaworzna i zdobyli pierwsze trzy punkty w pierwszoligowej historii suwalskiego klubu.

Po zagrywce Jacka Malczewskiego zdecydowanym atakiem pierwszy punkt zdobyli goście z Jaworzna. Po zdobytym punkcie przez suwalski zespół w polu zagrywki pojawił się Wawzyniak i od razu pokazał jaka będzie mocna broń Ślepska. Zaserwował asa, a kolejne mocne zagranie zaowocowało błędem w ataku przeciwników. Suwalczanie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta. Znakomita gra blokiem pozwalała im nadrobić błędy w ataku. Goście zaczęli popełniać błędy własne w ataku, dzięki czemu gospodarze wygrali seta do 19.

W drugiej partii goście z Jaworzna starali się zmobilizować, ale suwalczanie nie zamierzali oddać im pola. Do szalejącego w ataku Mariusza Szlejtera dołączył ze swoją skuteczną grą Wawrzyniak, a środkowi Rudzewicz i Gołębski raz po raz powstrzymywali rywali blokiem. Dobrze zagrał także Wojtek Iwanowicz. Set przebiegał pod dyktando gospodarzy, ale w końcówce dopadły ich nerwy i rywale zbliżyli się nieznacznie. Trener Aleksandrowicz wziął czas przy stanie 24:23 dla Ślepska i nakazał rozegrać ostatnią akcję z kończącym atakiem Mariusza Szlejtera. Był on udany i zakończył seta wynikiem 25:23 dla Ślepska.

Trzecia partia i szczęście zdawało się być niedaleko dla suwalczan, jednak ci wyraźnie się rozluźnili i rywale osiągnęli przewagę od początku. Gospodarze zaczęli popełniać w przyjęciu zaczęliśmy proste błędy. Trener pod koniec seta uznał, że czas wprowadzić na boisko świeżą krew. Pojawili sie Bartosz Krzysiek i Kamil Skrzypkowski. Nie udało się im jednak odrobić strat i set padł łupem rywali.

Czas na czwartą partię. Obaj zmiennicy w ekipie Ślepska pozostają na boisku. Z bardzo dobrym skutkiem. Partia ta pada łupem gospodarzy, którzy prowadzili swoją grę. Znakomicie rozprowadzał atak Jacek Malczewski. Rywale nie umieli powstrzymać zagrań suwalczan. Tomasz Knasiecki wyciągał piłki niemal spod parkietu. Ostatnią piłkę plasem po prostej zakończył Mariusz Szlejter.

Ślepsk Suwałki Energetyk Jaworzno 3:1
(25:19, 25:23, 19:25, 25:19)