Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Dobry początek chorzowskiego Sokoła

I liga: Dobry początek chorzowskiego Sokoła

Sokół Chorzów

Udanie rozpoczęły tegoroczne rozgrywki chorzowskie siatkarki wygrywając w pierwszej kolejce I ligi z zespołem SMS Sosnowiec 3:0, rewanżując się za porażkę miesiąc temu podczas turnieju organizowanym przez Płomień Sosnowiec.

Wówczas młode sosnowiczanki całkowicie zdominowały mecz szybko i pomysłowo rozgrywając piłki i grając niezwykle ofiarnie w obronie. Tym razem Sokół wraz ze sztabem szkoleniowym odrobił lekcję i trudną, zmienną zagrywką skutecznie odrzucił rozgrywającą zespołu z Sosnowca od siatki, dzięki czemu znacznie łatwiej mógł ustawić skuteczny blok.

W pierwszym secie wyrównana walka punkt za punkt toczyła się do stanu 10:10, ale kilka błędów w przyjęciu pozwoliło chorzowiankom uzyskać kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do końca seta. Podobnie wyglądał set drugi, w początkowej fazie wyrównany, nawet z kilkupunktową przewagą na początku młodych zawodniczek z Sosnowca.

W trzecim secie całkowicie uszło powietrze z zespołu SMS, który niejednokrotnie miał problemy z prostym przebiciem piłki na druga stronę siatki, dzięki czemu przewaga zawodniczek Sokoła stale się zwiększała. Kiedy wydawało się, że mecz dobiega już końca, przy stanie 22:14 sosnowiczanki zaczęły finiszować – głównie dzięki błędom rywalek – i zaczęły powolutku odrabiać straty. Nie pomagały przerwy wzięte przez trenerkę Zdzisławę Kanię, jak również wprowadzane zmiany. Najpierw na tablicy świetlnej pojawił się wynik 23:19 a następnie 24:22. Ale to było wszystko na co pozwoliły chorzowianki kończąc następną akcję skutecznym atakiem.

Sokół rozegrał dobry mecz – przyjęcie, które w sparingach przedsezonowych wielokrotnie szwankowało, pozwoliło Weronice Kaczmarek do zagrywania wielu piłek na środkowe (głównie do Magdy Fedorów, która kilkakrotnie popisała się szybkimi i efektownymi atakami) oraz skrzydłowe które kończyły wiele nawet sytuacyjnych piłek na dużej skuteczności. Również poprawnie funkcjonował chorzowski blok. Okresowo pojawiały się jedynie błędy w ustawieniu na parkiecie, które utrudniały poprawne rozegranie akcji i skuteczne podbicie piłki.

SMS PZPS I Sosnowiec – Sokół Chorzów 0:3
(17:25, 17:25, 22:25)