Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Aleksander Klimczyk: Szóstka jest poza zasięgiem

Aleksander Klimczyk: Szóstka jest poza zasięgiem

fot. archiwum

Po pechowej inauguracji, w dwóch kolejnych meczach siatkarki Politechniki Radomskiej odniosły przekonywujące zwycięstwa. Tymczasem w najbliższą środę podopieczne Aleksandra Klimczyka zmierzą się już z ŁKS Łódź.

Do Łodzi jedziemy po punkty – zapewnia Aleksander Klimczyk.ŁKS w poprzednim sezonie grający w niemal takim samym składzie zajął trzecie miejsce. W zespole na pewno drzemie spory potencjał. Ostatnie mecze pokazały jednak, że nie będziemy stać na straconej pozycji – podkreśla szkoleniowiec.

Po trzech kolejkach radomianki zajmują piąte miejsce. Aleksander Klimczyk spokojnie ocenia dotychczasową postawę swoich podopiecznych. – Zawodniczki na razie więcej prezentują na treningach niż meczach. Nie umieją wykrzesać tego wszystkiego co potrafią, w ich poczynaniach jest za dużo nerwów. Czas na pewno pracuje na ich korzyść – zapewnia.

Szkoleniowiec pokusił się o pierwsze wnioski odnośnie poziomu rozgrywek. – Na pewno poza zasięgiem jest Szóstka Biłgoraj. To zespół o sporym potencjale … Odniósł się do roli Amerykanki Phatty Arbuckle, która debiutuje w akademickich barwach. – Ma przydzieloną rolę. Dobrze gra na libero, ale na tej pozycji jest Katarzyna Pluskota…
Choć rywalki akademiczek zajmują dopiero 9. pozycję w tabeli, drugi trener Politechniki ostrożnie wypowiada się na temat środkowego starcia: – Z Łodzią zawsze grało się nam ciężko, dlatego pojedynek na pewno nie będzie należał do najłatwiejszych.

Drużyna ŁKS-u UKS 179 Łódź zeszły sezon zakończyła na trzecim miejscu. W tegorocznych rozgrywkach spisuje się znacznie słabiej – po trzech kolejkach plasuje się na przedostatniej pozycji, z dorobkiem zaledwie jednego punktu. Natomiast siatkarki Politechniki Radomskiej mają ich na swoim koncie sześć, dzięki czemu znajdują się na piątym miejscu.

Z Łodzi odeszła tylko jedna zawodniczka, która przeniosła się do I ligi, reszta składu pozostała bez zmian – dodał Krzysztof Białczak. Zgranie z zeszłego sezonu może stanowić argument w walce z radomiankami. Jednak nie wiadomo, w jakich nastrojach gospodynie podejdą do spotkania…

Słabsza postawa ekipy z Łodzi wynika z problemów finansowych. Jeśli sprawy uregulowano, zawodniczki na pewno będą chciały powalczyć. Jeżeli nie, mogą zaprezentować się tak samo, jak w poprzednich meczach. Mimo wszystko, postaramy się przywieźć jakieś punkty – zakończył drugi szkoleniowiec radomskiej drużyny.

Trener Aleksander Klimczyk będzie miał do dyspozycji wszystkie siatkarki, które, po drobnych przeziębieniach, od dwóch tygodni są w pełni gotowe do gry. Mecz w Łodzi rozpocznie się o 15:00.

Autorką tekstu jest Agata Kołacz

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved