Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Akademickie derby – cele inne, emocje jak zwykle

Akademickie derby – cele inne, emocje jak zwykle

fot. archiwum

W ostatnim meczu inaugurującej kolejki sezonu 2009/2010 Domex Tytan AZS Częstochowa podejmie w hali Polonia zespół AZS UWM Olsztyn. Oba zespoły toczyły dotychczas wyrównaną walkę o jak najwyższe miejsce. Jak będzie w tym sezonie?

Częstochowianie bardzo solidnie przygotowywali się do sezonu. Wystąpili między innymi na IV Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie, na którym zajęli bardzo wysokie drugie miejsce. Nad nimi uplasował się, nie kto inny, jak Mistrz Polski, PGE Skra Bełchatów, która testowała wszystkich swoich zawodników. Nowy trener częstochowian, Grzegorz Wagner, także chciał zobaczyć swoich wszystkich podopiecznych oraz zbadać ich formę przed rozgrywkami ligowymi. Do zespołu dołączyło czterech nowych siatkarzy: mistrz Polski Dawid Murek, Piotr Łuka, Paweł Mikołajczak oraz słowacki rozgrywający, który został ściągnięty z francuskiego klubu Rennes Club Volley, Marek Kardos.Największym wzmocnieniem może być dla nas pozyskanie Dawida Murka, który na każdym treningu ciągnie ten zespół do przodu i dzięki niemu ranga drużyny się podniosła – ocenia transfer libero AZS Częstochowy, Paweł Zatorski. Po Memoriale Ambroziaka zawodnicy udali się na kolejny memoriał, tym razem Arkadiusza Gołasia, gdzie uplasowani się na trzeciej pozycji. – Drużyny podczas takich turniejów zgrywają się, a ponieważ w naszym zespole jest sporo nowych graczy to takie imprezy się przydają – podsumowuje środkowy AZS Częstochowy, Piotr Nowakowski. Akademicy spod Jasnej Góry posiadają bardzo młody skład, który w dalszym ciągu musi się zgrywać i „docierać".

Olsztyński zespół prowadzony nadal przez Mariusza Sordyla podczas przerwy od ligowych rozgrywek rozegrał kilka spotkań z Treflem Gdańsk oraz wziął udział w I Mazurskim Turnieju Piłki Siatkowej w Ełku, gdzie zajęli czwarte, ostatnie miejsce. Znaczy wpływ na grę ma prawie całkowita zmiana pierwszego składu. Pod koniec ubiegłego sezonu, gdzie to olsztynianie borykali się z problemami finansowymi, od zespołu odeszły największe gwiazdy. Czterech podstawowych zawodników, którzy byli filarami zespołu, takich jak Paweł Zagumny, Olli Kunnari, Grzegorz Szymański czy Wojciech Grzyb, zastąpiono nowymi, młodymi graczami. Wśród tych siatkarzy znalazło się także dwóch Brazylijczyków, przyjmujący Paulo Anchieta Veloso Pinto oraz środkowy Marcelo Hargreaves Da Costa. Pawła Zagumnego zastąpi Jakub Oczko, młody rozgrywający, który w poprzednim sezonie był jego zmiennikiem. – W poniedziałek w Częstochowie zagramy najlepiej jak potrafimy – zapowiada Jakub, który został wybrany nowym kapitanem AZSu. Zarząd do klubu oprócz graczy z Brazylii ściągnął też Tomasza Tomczyka i Macieja Kusaja z Bielska-Białej, Wojciecha Winnika z Trefla Gdańsk oraz Dawida Gunię z Częstochowy. Z tym mocno osłabionym składem akademikom trudno będzie walczyć o najwyższe trofea i wysokie miejsce w Pluslidze, dlatego zarząd klubu cel określa jasno. – Naszym celem jest utrzymanie się w Pluslidze – mówi prezes AZS UWM Olsztyn, Mariusz Szyszko.

Obie ekipy mają bardzo podobne cele na ten sezon. Każda chce się utrzymać w lidze na kolejny sezon, lecz to jest sport i to te, zdawałoby się, mocne zespoły mogą także być bliskie spadku do I ligi. Derby akademickie od zawsze rządziły się swoimi prawami i były trudne do oceny i przewidzenia wyniku końcowego spotkania. Na pewno trenerzy obu ekip zrobią wszystko, żeby kibicom od początku pokazać się z jak najlepszej strony.Na spotkanie, które odbędzie się 12 października w hali Polonia w Częstochowie zapraszamy o godzinie 18:00. Kibiców będących na hali czekać będą nie lada emocję. Tym, którzy nie mogą wybrać się do częstochowskiej hali proponujemy transmisję telewizyjną na kanale Polsat Sport od godziny 18.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved