Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Turniej w Jarocinie: PTPS Piła triumfatorem

Turniej w Jarocinie: PTPS Piła triumfatorem

x - [stare] PlusLiga Kobiet

Pierwszy mecz drugiego dnia jarocińskiego turnieju przyniósł kibicom wiele emocji. Pilskie siatkarki odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu i tym samym z kompletem zwycięstw wygrały turniej o Puchar Burmistrza Jarocina.

Jednak dzisiaj pilanki musiały się sporo namęczyć, ponieważ potrzebowały, aż pięć setów, aby wyjść z meczu zwycięsko. Teoretycznie słabszy zespół z Wrocławia stawił silny opór i mało co nie sprawił niespodzianki.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od dość niespodziewanego prowadzenia Gwardzistek, które wcześniejsze dwa mecze przegrały w stosunku 0:3. Wrocławianki dość niespodziewanie od początku meczu mocno straszyły pilanki swoją kąśliwą zagrywką, która przynosiła im punkty. Na pierwszą przerwę techniczną Gwardia schodziła z prowadzeniem (8:6), natomiast na drugą przerwę z prowadzeniem (16:12). W tym fragmencie gry znakomicie zagrywała Czypiruk. Wrocławianki kontrolowały wydarzenia na boisku do końca pierwszego seta, którego wygrały bardzo pewnie (25:17). Na słowa uznania mogła zasługiwać Wołosz, która kapitalnie grała w ataku.

Drugi set rozpoczął się od zmian w pilskim zespole. Na boisku pojawiły się gwiazdy PPTS-u: Klaudia Kaczorowska oraz Gabrysia Wojtowicz, które set inaugurujący tego meczu przesiedziały w kwadracie dla rezerwowych. Walka w  tej partii była wyrównana i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na większą przewagę niż dwa punkty. Dopiero przy stanie (14:14) dwa razy kapitalnie w polu serwisowym spisała się Czerwińska , która zagrała dwie punktowe zagrywki. Mimo to pilanki w końcówce wykazały większe doświadczenie i wygrały tego seta 25:20, tym samym doprowadzając do remisu w meczu 1:1.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się co prawda od walki punkt za punkt, ale z biegiem czasu to Farmutil uzyskał wyraźną przewagę. Kapitalnie w obronie spisywała się reprezentantka Polski – Paulina Maj , która efektownymi obronami zadziwiała jarocińską publiczność. Pilanki trzeci set wygrały bardzo pewnie  (25:20).

Czwartą partię od prowadzenia 4:0 rozpoczęły podopieczne trenera Wojciecha Lalka. Mimo tego ambitne Gwardzistki nie poddały się i grały coraz lepiej. Kapitalnie w barwach Gwardii spisywała się Efimienko , która zdobyła dwa punktowe bloki i na pierwszej przerwie technicznej to Gwardia Wrocław prowadziła (8:7). Od tego momentu rozpoczęła się walka "punkt za punkt", po raz kolejny dobrze w bloku spisywała się Efimenką, która  w końcówce zdobyła bardzo ważne punkty tym elementem. Gwardia, mimo że przegrywała już (17:19), zdołała się podnieść i wygrać czwartą partię (25:21).

Tie-break rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki. Po zmianie stron w lepszej sytuacji były Wrocławianki, które prowadziły (8:6). Po krótkiej przerwie bardzo ważny punkt z kontry zdobyła Czerwińska, a przewaga Gwardii była już bardzo wysoka (13:9). PPTS po fantastycznej grze zdołał jednak wyrównać stan piątego seta na (13:13). Wojnę nerwów wygrały pilanki (16:14) i całe spotkanie 3:2.

Dzięki tej wygranej odniosły zwycięstwo w  jarocińskim turnieju.

PTPS Piła – Impel Gwardia Wrocław 3:2
(17:25, 25:20, 25:20, 21:25, 16:14)

W ostatnim spotkaniu turnieju, Dąbrowa Górnicza pokonała po tie-breaku Centrostal Bydgoszcz. Spotkanie to decydowało o tym, która drużyna zajmie 2. miejsce w turnieju. Mecz był bardzo wyrównany, a kibice obejrzeli sporo dobrej siatkówki. Najskuteczniejszą zawodniczką w Centrostalu (% w ataku) była Kuczyńska – 72%, natomiast w zespole z Dąbrowy – Sadowska – 47%

4. Impel Gwardia Wrocław 1 2:9

Po zakończeniu turnieju przyznano nagrody indywidualne dla najlepszych siatkarek turnieju:

Najlepsza atakująca: Katarzyna Mroczkowska (Impel Gwardia Wrocław)
Najlepsza libero: Paulina Maj (PTPS Piła)
Najlepsza rozgrywająca: Magdalena Śliwa (MKS Dąbrowa Górnicza)
MVP turnieju: Joanna Kuligowska (Centrostal Bydgoszcz)