Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Porażka zespołu Michała Kubiaka

Serie A2: Porażka zespołu Michała Kubiaka

liga włoska (M)

W trzecie kolejce rywalizacji w Serie A2 zespół Pallvolo Padova, którego barwy reprezentuje Michał Kubiak przegrał w trzech setach z Zinellą Bologna. Podopieczni Lorenzo Bernardi'ego tylko w pierwszym secie byli w stanie stawić opór swoim rywalom.

Michał Kubiak wybiegł w pierwszej szóstce drużyny z Padwy i zakończył mecz z dorobkiem ośmiu punktów. Atakował ze skutecznością 70 procent – na 10 otrzymanych piłek, wykorzystał 7. Ponadto na swoim koncie zapisał asa serwisowego. Polski przyjmujący przez cały mecz znajdował się na celowniku serwujących przeciwników. Odebrał najwięcej zagrywek w zespole (32), 66 procent przyjął poprawnie, natomiast 34 procent perfekcyjnie. Najlepszym zawodnikiem biało-czarnych był Francesco De Marchi, który zdobył 11 oczek. Po drugiej stronie siatki najlepiej spisywali się Stefano Moro (16 pkt.) oraz Facundo Conte (14 pkt.).

W pierwszym secie gra siatkarzy z Padwy wyglądała obiecująco. Podopieczni Lorenzo Bernardi’ego szybko przewagę, którą, dzięki wysokiej dyspozycji Kubiaka oraz Juana Carlosa Barcali, zdołali powiększyć do pięciu oczek (17:12). Bolończycy rzucili się do odrabiania strat. Za sprawą mocnej zagrywki, skutecznych kontr oraz błędów własnych rywali zdołali doprowadzić do remisu 21:21. W końcówce skuteczny blok Bolonii oraz pomyłki zawodników z Padwy przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy 25:23. W drugiej partii do stanu 10:10 na parkiecie wrzała walka punkt za punkt. Pozostała część seta to absolutna dominacja Zinelli Bologna, która górowała nad przeciwnikami w każdym elemencie gry. Dodatkową zmorą gości niezmiennie pozostawała spora ilość błędów. Zawodnicy Hugo Conte zdecydowanie zwyciężyli 25:15. W trzeciej odsłonie Pallavolo Padwa dotrzymywała kroku gospodarzom tylko do pierwszej przerwy technicznej. Udane bloki na Kubiaku i Barcali przyniosły dupunktowe prowadzenie bolończyków (10:8). W pozostałej części seta goście w obliczu mocnych zagrywek i skutecznego ataku rywali nie mieli zbyt wiele do powiedzenie. Warto jednak wspomnieć, że bolończycy w tej części meczu oddali Padwie aż osiem punktów po błędach własnych. Mecz, efektownie, asem serwisowym zakończył Facundo Conte (25:18).

Po dzisiejszej porażce Pallavolo Padova zajmuje 12. miejsce w tabeli włoskiej Serie A2. Liderem jest zespół M.Roma Volley, za nim natomiast plasuje się ekipa z Bolonii.

Zinella Bologna – Pallavolo Padova 3:0
(25:23, 25:15, 25:18)

Zinella Bologna: Uriarte (2), Conte (14), Creus Larry (8), Moro (13), Inserra (4), Ocampo (12), Peli (libero) oraz Lucchi, Gallesi i Pellegrino
Pallavolo Padova: Tiberti (3), Cricca (4), Polidori (2), Barcala (8), Kubiak (8), De Marchi (13), Garghella (libero) oraz Gottardo (1), Maniero i Tovo (1)