Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Inauguracyjne zwycięstwo Chemika Police

Inauguracyjne zwycięstwo Chemika Police

x - [stare] Chemik Police

Udanie rozpoczął się nowy sezon dla siatkarek Chemika Police. Podopieczne Mariusza Bujka we własnej hali nie bez trudu pokonały zespół PLKS Pszczyna 3:1 inkasując tym samym trzy punkty. W kolejnym spotkaniu podejmą Legionovię Legionowo.

Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli gospodyń. Niemal cały pierwszy set to masa prostych błędów z ich strony, co skrzętnie wykorzystywały siatkarki PLKS, które z kolei nieźle radziły sobie w bloku i kontratakach. Nie najlepiej w polickich szeregach funkcjonowała zagrywka. Przyjezdne raz za razem wychodziły na prowadzenie dwoma bądź trzema punktami. Chemikowi nie pomagały pojedyncze dobre akcje, jak ta na 11:13 autorstwa Ewy Kwiatkowskiej ze środka. Po kilku chwilach policzanki wyszły nawet na prowadzenie 15:14, ale bardzo szybko je straciły. Dobrze w zespole z Pszczyny funkcjonował blok. Set zakończył się porażką Chemika do 20.

Pierwszy punkt drugiej partii należał do gości po skutecznym bloku. Chemik jednak nie dał rywalkom szans na odskoczenie i sam zaczął zdobywać punkt za punktem. Akurat ta faza seta nie była zbyt porywająca, siatkarki obydwu zespołów, a szczególnie przyjezdne popełniały błędy na siatce, a w związku z tym punkty wędrowały ‚za darmo’ do rywalek. Dobrze funkcjonować zaczął blok Chemika. Górę brało też doświadczenie. Policzanki dobrze obserwowały rywalki, i udanie kiwały tam, gdzie przeciwniczek nie było. Nieźle w tym elemencie radziły sobie dwie Katarzyny – Ciesielska i Bury oraz Justyna Raczyńska. Set zakończył się zwycięstwem do 18.

Kolejne części spotkania wcale nie toczyły się pod dyktando gospodyń. Zdobycie niemal każdego punktu wiązało się z wieloma trudami. Wszystko przez świetną dyspozycję gości w obronie. W trzecim i czwartym secie oglądaliśmy kilka niesamowicie długich wymian. Raz górą były policzanki, raz siatkarki PLKS. Przy stanie 16:17 w trzeciej partii asem serwisowym popisała się Ewa Kwiatkowska i być może to zagranie było sygnałem do zrywu w końcówce, która, jak się okazało, już należała do gospodyń. Ważny punkt na 21:19 zdobyła Magdalena Soter mocnym atakiem ze środka. Przyjezdne również uderzały z mocną siłą, ale często na aut. Trzecia partia zakończyła się zwycięstwem Chemika do 23.

W ostatniej, jak się potem okazało partii można było obserwować prawdziwy festiwal udanych kiwek oraz zagrywek Agnieszki Kazanieckiej. Przez znaczną część seta policzanki nadawały ton wydarzeniom, ale miały też słabsze momenty, jak choćby ten przy stanie po 13 i asie serwisowym Aleksandry Filip. Jednak skuteczne ataki Raczyńskiej i Matusz wyprowadziły zespół na prowadzenie 23:19. Formalności dopełnił dobry blok, a po chwili efektowna akcja i jej wykończenie autorstwa Kwiatkowskiej, tym razem na prawym skrzydle. Mocne zbicie piłki po prostej zwieńczyło mecz.

Chemik Police – PLKS Pszczyna 3:1

(20:25, 25:18, 25:23, 25:20)