Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wisłok Strzyżów lepszy od Błękitnych

II liga M: Wisłok Strzyżów lepszy od Błękitnych

ligi polskie - II liga

Błękitni Ropczyce w pierwszym meczu na własnej hali ulegli Wisłokowi Strzyżów 2:3. W zespole Strzyżowa w wyjściowej "szóstce" grało aż pięciu byłych siatkarzy Błękitnych: Madroń, Krzysiak, Wilk, Armata i Piotr Podpora.

Lepiej rozpoczęli przyjezdni, których od początku efektownie jak na tę klasę rozgrywkową głośnym dopingiem wspierał Fan Club Wisłoka. – Gramy u siebie – śpiewali kibice Strzyżowa. Przy stanie 6:4 pierwszy raz o czas poprosił szkoleniowiec Błękitnych – Jacek Wiśniewski. Ropczyczanie nadal grali nerwowo, brakowało im pomysłowości na grę w ataku. Przy stanie 17:11 na plac gry wszedł doświadczony, znany z występów w m. in. Resovii Rzeszów – Tomasz Kamuda. Ta zmiana w pierwszej partii nic nie dała, bo Wisłok wygrał gładko, lecz w drugiej i trzeciej Kamuda był mocnym punktem miejscowych.

Na początek drugiego seta Kamuda, co prawda został zablokowany, lecz w miarę upływu czasu coraz lepiej rozgrywał Marcin Sroka, a coraz rzadziej mylili się atakujący Błękitnych (najskuteczniej grali Fedko i Kamuda ).

Trzeci set przespał Wisłok i wydawało się, że zmęczeni rutyniarze ze Strzyżowa to spotkanie przegrają. Czwartą partię znów udanie rozpoczęli Błękitni, ale w porę swój zespół do walki zmotywował kapitan Wisłoka – Marek Wilk. Przy 15-16 nadzieje na skończenie meczu miał Jacek Wiśniewski, lecz potem na trzy punkty odskoczyli strzyżowanie i rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w tie-break’u.

Piątego seta od zdobycia czterech punktów z rzędu rozpoczął Wisłok (zagrywał grający trener gości – Piotr Podpora ). Mylił się Kamuda (trafił w antenkę), a dobrze pracował blok Strzyżowa. W najdłuższej akcji meczu górą byli strzyżowanie (po tej akcji było 10:5 dla gości). Pod nosem przeklinał zaskoczony takim obrotem spraw Jacek Wiśniewski, a Piotr Podpora i spółka byli już pewni swego.

Błękitni Ropczyce – Wisłok Strzyżów 2:3
(16:25, 25:21, 25:18, 21:25, 9:15)

Błekitni: Sroka, Gontarz, Kochan, Fedko, Betleja, Stojek, Marć (libero) oraz Kamuda, Jaszczuk, Włodyka i Pieniążek

Wisłok: P. Podpora, Wilk, Krzysiak, Soja, Armata, Znamirowski, Mardoń (libero) oraz Włodyka i Litak

*Autorem tekstu jest Michał Jastrzębski (nowiny24.pl)