Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Porażka Ósemki Siedlce

II liga M: Porażka Ósemki Siedlce

x - [stare] Ósemka Siedlce

Trzecia kolejka II ligi mężczyzn tym razem nie należała do Ósemki Siedlce. W sobotę, po dwóch, pewnie wygranych setach siedlczan, zawodnicy z Warszawy doprowadzili do tie-break'a, w którym pokonali gospodarzy, a tym samym zajęli pozycję lidera grupy.

Pierwszy set rozpoczął się od nieudanego ataku Pempiaka. Przy stanie 4:6 Falkowski zdobył asa serwisowego, po którym czas zażądał trener siedlczan – Maciej Nowak. Przerwa pomogła Ósemce, gdyż zaraz po niej szybko dogonili rywali. O kolejną prosił już trener – Edward Skorek , po ataku w taśmę Pytlarza. Dalej, punkt zdobył Łęgowski, blokując zawodnika ze stolicy. Gdy na tablicy widniał wynik 22:20 na przyjęcie za Kuczko wszedł Małek. Po udanych akcjach Milewskiego i Łęgowskiego – Ósemka odniosła sukces 25:20.

Druga odsłona meczu była bardzo wyrównana. Po kilku początkowych akcjach Ósemka jakby przysnęła. AZS UW postawił parę skutecznych bloków i wyprowadził kilka udanych krótkich. Przy stanie 5:2 z przewagą UW o czas poprosił trener siedlczan. Gospodarze szybko wyrównali wynik, a warszawiacy zaczęli popełniać ewidentne błędy. Dalej, punkt zdobył przyjmujący – Kuczko. Swoim szczelnym blokiem zamknął prostą atakującego akademików. Na polu zagrywki stanął Milewski, który uderzył piłką prosto w nogi Pytlarza (19:17). Przerwy zażądał trener Skorek. Później Ósemka nie kończyła akcji, po których do skutecznej kontry przystępował AZS UW. Z lewego skrzydła przebił się przez potrójny blok – Łęgowski, doprowadzając do stanu 24:22. Zaraz po czasie wziętym przez AZS, Krzaczek zakończył partię przesuniętą krótką (25:23).

Trzeci set, teoretycznie niczym nie różnił się od poprzednich. Obie drużyny zawzięcie walczyły o każdy punkt. Przy remisie (6:6) z 6 strefy zaatakował Kuczko, omijając podwójny blok AZS-u. Zawodnicy zeszli na czas przy stanie 11:8. Kilka błędów pojawiło się ze strony Ósemki – Borkowski przestrzelił piłkę. Krzaczek celując z lewego skrzydła, również nie trafił w boisko. Następnie na zagrywce stanął Milewski, który wynagrodził kibicom dzielny doping, fundując swojej drużynie 2 asy serwisowe. Największą słabością obu drużyn, w tym meczu zdecydowanie była zagrywka. Zawodnicy nie szanowali piłki. Przy remisie 23:23, w taśmę uderzył Krzaczek, zapewniając tym samym pierwszą piłkę setową przeciwnikom. Ósemce udało się ją wybronić, po ataku Łęgowskiego, który obił ręce Tomaszewskiego. Błąd w drużynie siedlczan popełnił atakujący – Borkowski. Przekroczył linię 3. metra i tym samym zakończył trzecią partię 26:24.

Czwartą turę zaczęła Warszawa, serwując bardzo mocno na siedleckiego libero, któremu mimo małych trudności, po raz kolejny udało się wybronić piłkę. Następnie Kuczko zaatakował z szóstej strefy po bloku Pytlarza. Zdecydowanie w tej części meczu na prowadzenie wyszła Ósemka. Zmieniło się to po kilku kiwkach i skutecznych blokach zawodników ze stolicy (8:8). O czas poprosił trener Nowak. Po przerwie siedlczanie znowu uciekli od rywali na kilka oczek. Do gry wszedł Kodrzycki, który od razu zamknął prostą dla przyjmującego akademików. Dalej, na boisku pojawił się Polechoński. Przy remisie 23:23, Kołodziejowi nie udało się wybronić ataku Pytlarza. W drużynie gospodarzy wynikło małe nieporozumienie i gra zakończyła się dla nich porażką 25:23.

Piąty set zaczął się od silnego uderzenia Pytlarza z prawego skrzydła. Ósemka szybko odrobiła punkty. Krzaczek oraz Borkowski dwukrotnie zamknęli prostą Bączka. Doprowadzili tym samym do jednopunktowej przewagi 5:4. Chwilę później na tablicy wyświetlił się wynik 11:11, a zawodnicy z Siedlec wyraźnie zaczęli się gubić w swojej grze. Początkowo Bączek obił ręce Krzaczka, a piłka wylądowała na aucie. Następnie punkt siedlczanie stracili przez niecelny atak środkiem. Goście wyszli na prowadzenie 11:13 a o czas poprosił trener Nowak. Po przerwie Ósemka próbowała uratować sytuację. Niestety gospodarzom udzieliła się nerwowa atmosfera. W samej końcówce meczu (13:12) kibice mieli jeszcze nadzieję na wygraną swojej drużyny. Spotkanie jednak szybko zakończyło się po błędach siedlczan. Pierwszy punkt oddał gościom Borkowski zagrywając w siatkę. Kolejny Ósemka straciła po ataku Kuczko w aut. Ten ciężki pojedynek zakończył się przegraną siedlczan 15:12.

Ósemka Siedlce po 3 kolejkach ma 7 punktów i zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Siedlczanie nie popisali się w pierwszym pojedynku przed własną publicznością. Początek meczu wskazywał na wyrównany przebieg spotkania ale kończący się przewagą podopiecznych trenera Nowaka. Niestety duża ilość błędów oraz nieporozumienie w najbardziej decydujących momentach przechyliło szalę zwycięstwa na stronę akademików. Teraz Ósemkę czeka kolejny trudny rywal oraz mało czasu na odpoczynek. Już w środę na własnym parkiecie podejmą zespół Pekpol Ostrołęka, który po minionej kolejce jest na 2 miejscu z jednopunktową przewagą nad Ósemką.

Ósemka Siedlce – AZS UW Warszawa 2:3
(25:20, 25:23, 24:26, 23:25, 12:15)

Składy drużyn:
Ósemka Siedlce: Krzaczek, Milewski, Kołodziej (libero), Jesień, Łęgowski, Kuczko, Borkowski oraz Małek, Polechoński, Kodrzycki
AZS UW Warszawa: Pempiak, Bączek, Tomaszewski, Michalak (libero), Falkowski, Drabkowski, Pytlarz oraz Zieliński, Pyziak