Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Dwa zwycięstwa Szóstki

II liga K: Dwa zwycięstwa Szóstki

ligi polskie - II liga

Nie ma mocnych na siatkarki Szóstki Black Red White. Nawet mimo przejechania grubo ponad 1000 km ekipa z Biłgoraja w piątek i sobotę zapisała na swoim koncie zwycięstwa numer trzy i cztery w tym sezonie. Co ważniejsze oba zostały odniesione w obcych halach.

Najpierw w piątkowy wieczór Szóstka po raz trzeci rzędu nie straciła ani jednego seta i w pośpiechu wyjeżdżała z Elbląga z trzema punktami, po gładkiej wygranej nad tamtejszym Orłem.

Na trudniejszą przeprawę zanosiło się w sobotę, bo Nike Ostrołęka to również kandydat do czołowych lokat. I rzeczywiście potwierdziło się, że gospodynie mogą być groźne, bo rozstrzygnęły na swoją korzyść pierwszego seta w stosunku 25:23.

Kolejne partie to już jednak popis zespołu z Biłgoraja. Druga część spotkania była jeszcze w miarę wyrównana i przyjezdne wygrały 25:20. W kolejnych odsłonach nie było już żadnych wątpliwości kto jest lepszy i wybitnie pokazała to tablica wyników. Nike zdobyło najpierw tylko 10 punktów, a w trzecim secie 13.

Walka tak naprawdę była jedynie w pierwszym secie sobotniego spotkania. Zresztą przegraliśmy tą partię na własne życzenie, bo sprezentowaliśmy rywalkom dwa punkty w końcówce. Potem mieliśmy już wszystko pod kontrolą. Piątkowy mecz natomiast przebiegł gładko w pierwszej części, którą wygraliśmy do 10.

Później było nieco rozluźnienia, ale nasz plan wykonaliśmy. Chcieliśmy zdobyć sześć punktów i się udało. Czy ktoś może nas w tym sezonie powstrzymać? Myślę, że meczem prawdy może okazać się zaplanowane na listopad spotkanie ze Spartą w Warszawie. Wtedy okaże się, kto jest najmocniejszy w tej grupie – mówi szkoleniowiec Szóstki.

Orzeł Elbląg – Szóstka Black Red White Biłgoraj 0:3
(10:25, 20:25, 22:25)