Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Nieudana inauguracja sezonu w wykonaniu świdnickiej Avii

I liga M: Nieudana inauguracja sezonu w wykonaniu świdnickiej Avii

x - [stare] Joker Piła

Od porażki 2:3 na parkiecie beniaminka z Piły rozpoczęli sezon siatkarze Avii. Świdniczanie, w składzie których znalazł się środkowy Adam Michalski, mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak nie wykorzystali przewagi w tie-braeku.

Mecze obu zespołów w I lidze były zawsze niezwykle emocjonujące i bardzo zacięte. Nie inaczej było i tym razem. Od początku ton grze nadawali goście, którzy minimalnie prowadzili. Po raz pierwszy Joker wyszedł na prowadzenie przy stanie 16:15. I kiedy wydawało się, że gospodarze spokojnie zwyciężą w secie otwarcia (było już nawet 23:19) Avia złapał drugi oddech. Niestety, na krótko.

Zupełnie inaczej było w drugim i czwartym secie. W tych partiach atuty były już po stronie „żółto-niebieskich". Momentami miejscowi tylko się przyglądali poczynaniom przyjezdnych. W czwartej odsłonie Avia wręcz zdemolowała benieminka.

Zespół trenera Krzysztofa Lemieszka prowadził już 8:2, 10:3, 14:7, 20:12. I kiedy trzeba było postawić kropkę nad i… coś się zacięło. Wykorzystali to gospodarze zdobywając sześć punktów przy tylko jednym świdniczan. Na szczęście końcówka seta należała do graczy trenera Lemieszka.

O wszystkim musiała rozstrzygnąć piąta partia. Wydawało się, że uskrzydlona doprowadzeniem do tie-braeka Avia pójdzie za ciosem i wygra. Tym bardziej, że goście prowadzili 4:2 i 8:4. Po zmianie stron pilanie rzucili wszystko na jedną szalę: postawili na silny atak, często na granicy błędu, a także poprawili blok.

W ten sposób zdobywali punkty w sytuacjach nieraz bardzo kontrowersyjnych, co powodowało nadmierną nerwowość w szeregach świdniczan. – Były dwie lub trzy, naszym zdaniem, autowe ataki rywala, sędzia jednak był innego zdania – wyjaśnia przyjmujący Avii Marcin Jarosz .

Nie chcieliśmy reagować zbyt impulsywnie, by nie dostać żółtej kartki. Takie decyzje wprowadziły sporo nerwowości. Gospodarze postawili nam zacięty opór, to będzie trudny przeciwnik dla każdego.

Joker Piła – Avia Świdnik 3:2
(25:22, 21:25, 25:18, 20:25, 15:9)

Joker: Kaczorowski, Wójtowicz, Marciniak, P. Lach, Zbierski, Gaca, Sufa (libero) oraz Chwastyniak, Jurkojć, Polański, M. Lach
Avia: Makowski, Jarosz, Guz, Pawłowski, Malicki, Jaskulski, Kowalski (libero) oraz Michalski, Wójcicki, Dziewit.

* Autor tekstu: Jarosław Czępiński (Dziennik Wschodni)