Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: BBTS Bielsko-Biała wygrywa w tie-breaku

I liga: BBTS Bielsko-Biała wygrywa w tie-breaku

x - [stare] BBTS Bielsko-Biała

W rozgrywanym w Spale spotkaniu, siatkarze BBTS Bielsko-Biała dopiero w tie-breaku zwyciężyli zespół SMS-u Spała. Gospodarze, prowadząc w setach 2:0, nie zdołali utrzymać przewagi, ostatecznie przegrywając pojedynek.

Początek pierwszego seta to walka punkt za punkt, jednak uczniowie SMS-u, dzięki skutecznym atakom, szybko uzyskali trzypunktową przewagę nad przeciwnikami. Przy stanie 7:3 trener BBTS-u poprosił o czas dla swojej drużyny. Goście zdołali odrobić straty i doprowadzili do remisu 11:11. Jednak gospodarze ponownie odzyskali przewagę i przy wyniku 17:13 trener Bielska-Białej ponownie prosi o czas. Siatkarze z Bielska-Białej rzucili się do odrabiania strat, można było obserwować piękne, mocne ataki i skuteczne obrony, szczególnie ze strony SMS-u. Przy stanie 23:22 trener drużyny ze Spały poprosił o przerwę, co podziałało na korzyść przeciwników, którzy doprowadzili do remisu 24:24. Walka toczyła się punkt za punkt, jednak ostatecznie pierwszą partię wygrał SMS 28:26.

Set drugi od początku kontrolowali siatkarze SMS-u Spała, utrzymując nad przeciwnikami 1-2 punktową przewagę. Goście dwa razy doprowadzali do remisu, jednak błędy, jakie popełniali, a także mocne, skuteczne ataki gospodarzy sprawiły, że musieli uznać ich wyższość. W drugiej partii zwyciężyli uczniowie SMS-u Spała 25:20.

Początek partii trzeciej to ponownie walka punkt za punkt, jednak potem to siatkarze BBTS Bielsko-Biała wypracowali czteropunktową przewagę (10:6). Uczniowie SMS-u Spała zniwelowali jednak straty, doprowadzając do remisu 12:12. Goście ponownie objęli prowadzenie, lecz przy stanie 19:19 trener Bielska poprosił o czas. Chwila wytchnienia podziałała na siatkarzy SMS-u, bowiem po przerwie to właśnie oni wypracowali sobie dwupunktową przewagę nad przeciwnikami. Jednak goście wykorzystali szansę i po doprowadzeniu do remisu 24:24, zdołali zdobyć 2 punkty, wygrywając trzeciego seta 26:24.

Set czwarty to prawdziwy pogrom na siatkarzach SMS-u. Po walce punkt za punkt na początku partii, poprzez własne błędy i dobrą grę przeciwników gospodarze przegrywali 6:14. Ekipa ze Spały starała się odrabiać straty, jednak siatkarze BBTS Bielsko-Biała uwierzyli we własne możliwości i nie odpuszczali żadnej piłki. Dobra postawa całej drużyny zaowocowała zwycięstwem w czwartej partii 25:14.

Set piąty to powtórka z poprzedniej odsłony. Goście już na początku wypracowali kilkupunktową przewagę. Uczniowie SMS-u nie mogli zatrzymać skutecznych ataków przeciwników, popełniali także dużo własnych błędów. Partia piąta zakończona została wynikiem 15:8 dla siatkarzy BBTS Bielsko-Biała, którzy ostatecznie wygrali cały mecz 3:2.

SMS PZPS I Spała – BBTS Bielsko-Biała 2:3
(28:26, 25:20, 24:26, 14:25, 8:15)

Składy drużyn:

SMS Spała: Kowalski, Buchowski, Dryja, Piotrowski, Ferens, Kalembka, Kaczmarek (libero) oraz Szewczyk, Zalewski, Modzelewski, Romać i Nożewski
BBTS Bielsko-Biała: Warda, Walendzik, Kałasz, Owczarski, Dekker, Gutkowski, Czauderna (libero) oraz Surma i Jajszczak