Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Jacyszyn: Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu

Artur Jacyszyn: Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu

fot. archiwum

- Boisko zweryfikuje jeszcze, o co będziemy grać. Chcemy wygrywać jak najwięcej spotkań i nie można zakładać planu minimum, bo wtedy może się okazać, że będzie ciężko go osiągnąć - mówi Artur Jacyszyn, wracający po kontuzji przyjmujący AZS Olsztyn.

Trenujesz już normalnie. Z nogą jest wszystko w porządku?

Artur Jacyszyn:Tak, trenuję już na pełnych obrotach, kolano mi nie dokucza, więc mogę skoncentrować się na budowaniu formy.

W ubiegłym roku w turniejach przedsezonowych prezentowałeś wysoką formę. Bardzo żałowałeś tego sezonu?

Oczywiście, że żałowałem straconego sezonu, ale teraz skupiam się nad tym, co jest przede mną. Czasu nie da się cofnąć.

Udało Ci się jednak pograć trochę na plaży…

Zgadza się, taki był plan żeby przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu odblokować się, głównie psychicznie, bo po takim urazie pozostaje pewien lęk. Na szczęście, o ile można o nim mówić w tej sytuacji, miałem trochę czasu po zakończeniu rehabilitacji i na pewno gra na plaży pomogła mi.Olsztyn pozyskał dwóch nowych przyjmujących. Wygląda na to, że usiądziesz na ławce…

Skład w tym roku sporo różni się od poprzedniego, również na pozycji przyjmującego. Trener Sordyl ma swoją koncepcję składu a naszym zadaniem jest pomagać sobie i uzupełniać się.

Jak oceniasz szanse rywalizacji na przyjęciu w AZS?

Wiadomo, że każdy chciałby grać jak najwięcej, niestety wszyscy na raz nie mogą być na boisku. Mam nadzieję, że dostanę swoją szansę, a wtedy postaram się ją wykorzystać.

W zeszłym roku graliście o wyższe cele, teraz walczycie o utrzymanie…

Boisko zweryfikuje jeszcze, o co będziemy grać. Chcemy wygrywać jak najwięcej spotkań i nie można zakładać planu minimum, bo wtedy może się okazać, że będzie ciężko go osiągnąć.

W turniejach przedsezonowych nie szło wam najlepiej…

Jak już wspomniałem, mamy mocno przebudowany skład i potrzebujemy trochę czasu żeby wszystko zaczęło funkcjonować tak jakbyśmy tego chcieli. Oczywiście, fajnie byłoby zwyciężać w każdym pojedynku, ale my z tych gier kontrolnych też wyciągnęliśmy sporo dobrego, pomimo porażek.

Jesteście już w optymalnej formie i dobrze przygotowani do sezonu?

Nasza forma z tygodnia na tydzień jest coraz wyższa. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu. Jesteśmy pełni optymizmu i wiary w nasze umiejętności i z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved