Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Turniej w Jarocinie: Wygrane Bydgoszczy, Piły i Dąbrowy Górniczej

Turniej w Jarocinie: Wygrane Bydgoszczy, Piły i Dąbrowy Górniczej

x - [stare] PlusLiga Kobiet

Po pierwszym dniu Turnieju o Puchar Burmistrza Jarocina niepokonana pozostaje tylko drużyna PTPS Piła. Po jednej porażce mają na swym koncie siatkarki z Dąbrowy Górniczej oraz Bydgoszczy. Tabelę turnieju zamykają Gwardzistki z Wrocławia.

W pierwszym meczu turnieju spotkały się drużyny z Dąbrowy Górniczej i Piły. Spotkanie było jednostronnym widowiskiem i skończyło się bardzo szybko.

Podstawowym mankamentem w zespole z Dąbrowy było przyjęcie zagrywki, które wyeliminowało grę przez środek siatki. Inauguracyjny set jarocińskiego turnieju należał do pilanek, które bardzo pewnie wygrały tą odsłonę 25:13. Wiodącą zawodniczką w tej partii była Klaudia Kaczorowska. Drugi set był znacznie wyrównany niż poprzedni, a zespół z MKS-u sprawiał wrażenie lepszej drużyny. Znacznie lepiej rozgrywała Magdalena Śliwa, dobrze w ataku spisywała się Sadowska. Wydawało się, że drugą partię tego seta zawodniczki z Dąbrowy wygrają, ale większe doświadczenie w końcówce wykazały pilanki, które zwyciężyły 25:23. Ostatnia odsłona pierwszego meczu turnieju pomimo wyrównanego początku ponownie należała do zespołu z Piły, który pewnie wygrał do 25:20 i całe spotkanie 3:0.

MKS Dąbrowa Górnicza – PTPS Piła 0:3
(13:25, 23:25, 20:25)

Jedynie w pierwszym secie wrocławianki stawiły opór bydgoszczankom. Przegrany pierwszy set spotkania spowodował, że Gwardia zaczęła grać coraz słabiej, a Centrostal zaczynał coraz lepiej zagrywać, co uniemożliwiło zgubienie bloku przez Gwardię. Druga partia została również została pewnie wygrana przez Bydgoszczanki, ale tym razem do 19. Ostatni set to totalna dominacja Centrostalu. Do zwycięstwa w ostatniej odsłonie przyczyniła się Kuligowska , która wykonywała aż dwanaście zagrywek z rzędu. Co prawda w końcówce seta wrocławianki zagrały lepiej w ataku oraz na zagrywce, ale to pozwoliło im jedynie na zdobycie 15 punktów.

Centrostal Bydgoszcz – Gwardia Wrocław 3:0
(25:21, 25:19, 25:15)

W trzecim spotkaniu w jarocińskim turnieju o Puchar Burmistrza Jarocina Dąbrowa Górnicza odniosła pierwsze zwycięstwo w tym turnieju.

Trzecie spotkanie dzisiejszego dnia w Jarocinie miało podobny przebieg do wcześniejszych dwóch meczów poprzednich. Zawodniczki Impelu Gwardii Wrocław przed turniejem wydawały się najsłabszą drużyną i jak do tej pory to się sprawdza. W swoim drugim meczu w jarocińskim turnieju wrocławianki podejmowały MKS Dąbrowę Górniczą. Przed spotkaniem wydawało się, że obie drużyny stoczą bardzo wyrównany mecz, który może potrwać nawet pięć setów, ponieważ w pierwszych spotkaniach turnieju zarówno siatkarki z Wrocławia jak i Dąbrowy Górniczej musiały uznać wyższość rywalek.

Pierwsza partia tego spotkania była bardzo wyrównana i dopiero końcówka seta rozstrzygnęła, że to właśnie zawodniczki z Dąbrowy Górniczej wygrały pierwszą partię 25:22.

W pierwszym secie w barwach MKS-u formą najjaśniej błyszczała Magdalena Sadowska, która bardzo dobrze spisywała się w ataku.

Kolejne sety w tym spotkaniu nie były już tak wyrównane. Bardzo dużo punktów w tych dwóch następnych partiach zawodniczki z Dąbrowy zdobyły po bardzo dobrych kontrach, które były spowodowane trudną zagrywką, uniemożliwiającą wykonanie skutecznego ataku przez Gwardię. Warto wspomnieć, że Gwardia przegrywa już drugi mecz z rzędu przyjęciem zagrywki. Podopieczne trenera Waldemara Kawki zwyciężyły w następnych partiach odpowiednio do 18 i 17 i cały mecz wygrały 3:0.

MKS Dąbrowa Górnicza – Gwardia Wrocław 3:0
(25:22, 25:18, 25:17)

W czwartym spotkaniu kończącym pierwszy dzień zmagań jarocińskiego turniej o Puchar Burmistrza Jarocina siatkarki PTPS Piła odniosły drugie zwycięstwo w dzisiejszym dniu. Tym razem na drodze pilanek stanęły zawodniczki Centrostalu Bydgoszcz. Pojedynek bez historii wygrały pilskie siatkarki 3:0.

4. Impel Gwardia Wrocław       0/0:6

Jutro na zakończenie turnieju Gwardia zmierzy się z PTPS Piła, natomiast Centrostal Bydgoszcz podejmować będzie Dąbrowę Górniczą. Początek jutrzejszych zmagań przewidziany jest na godzinę 10.