Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Kędzierzynianie okazali się gościnni

PlusLiga: Kędzierzynianie okazali się gościnni

Delecta Bydgoszcz

Niezwykle zacięty pojedynek zaserwowały kibicom ekipy z Kędzierzyna i Bydgoszczy. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było rozegranie tie-breaka, w którym po wyrównanej walce, lepsi okazali się być podopieczni Waldemara Wspaniałego.

W jednym z najciekawiej zapowiadających się pojedynków inauguracyjnej kolejki PlusLigi Delecta Bydgoszcz pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2. Tym samym bydgoszczanie odnieśli pierwszy raz zwycięstwo na inaugurację.

Gospodarze kapitalnie weszli w mecz. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Problemy z przyjęciem Delecty wykorzystywali wszyscy siatkarze ZAKSY. Na drugiej przerwie technicznej było już 16:10, a po trzech asach serwisowych Michała Ruciaka podopieczni Krzysztofa Stelmacha uzyskali dziesięć punktów przewagi. Goście nie byli już w stanie odrobić strat i doznali pogromu w pierwszej partii 15:25.

Druga odsłona miała podobny przebieg jednak role się odwróciły. Początek seta to gra punkt za punkt. Bydgoszczanie zdecydowanie poprawili przyjęcie. Wszystko za sprawą wejścia na boisko Martina Sopko. Słowak kończył również wiele sytuacyjnych piłek dzięki czemu jego drużyna prowadziła równorzędną walkę. Wszystko, co złe dla kędzierzynian rozpoczęło się od autowego ataku Ruciaka. Później było już tylko gorzej. Goście udanie blokowali rywali i wzmocnili również zagrywkę. To wszystko sprawiło, że na drugiej przerwie technicznej podopieczni Waldemara Wspaniałego prowadzili 16:10. Swoją drużynę do walki próbował poderwać Jakub Jarosz jednak doświadczeni gracze Delecty nie wypuścili już okazji z rąk i po zwycięstwie w drugiej partii 25:21 wyrównali stan meczu.

Trzecia set to znów wyrównany początek. Na wysokim poziomie stało przyjęcie w obu zespołach. Bardzo dobrze też obie ekipy grały w obronie. Skuteczniejsi na kontrach byli jednak gospodarze. Dopiero przy stanie 13:11 ZAKSA uzyskała dwupunktową przewagę. Dalsza faza seta była bardzo wyrównana jednak po udanym bloku na Piotrze Gruszce kędzierzynianie uzyskali trzy punkty przewagi. Delecta nie zdołała już złapać kontaktu z rywalem i ostatecznie podopieczni trenera Stelmacha wygrali trzecią partię 25:22.

Czwarta odsłona to po raz kolejny twarda i wyrównana gra. Ciężko było którejkolwiek z drużyn uzyskać znaczącą przewagę. Bydgoszczanie na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:15 jednak kolejne cztery punkty padły łupem gospodarzy. Kibice zgromadzeni w hali powoli już świętowali udany początek sezonu swoich pupili. Niespodziewanie ZAKSA roztrwoniła szybko tę przewagę. Po serii zagrywek Gruszki i wielu błędach kędzierzynian, goście objęli dwupunktowe prowadzenie. Seta skutecznym atakiem zakończył Dawid Konarski i tie-break stał się faktem.

Początek ostatniej partii był bardzo wyrównany. Widać było dużą nerwowość i zmęczenie po obu stronach. Michał Masny w tie-breaku zdecydowaną większość piłek kierował do Jakuba Jarosza. Większą swobodę miał Paweł Woicki. Miał przynajmniej trzech partnerów, którzy nie mylili się w tym fragmencie meczu prawie wcale. Przełomowym momentem spotkania był blok na atakującym gospodarzy. Po tej akcji na tablicy wyników zrobiło się 13:10 dla Delecty i w niezwykle trudnym położeniu znalazła się ZAKSA. W kolejnej akcji kontuzji doznał MVP ostatnich Mistrzostw Europy – Piotr Gruszka. Gospodarze zdołali jeszcze złapać kontakt z rywalem, jednak wyrównać się już nie udało. Po skutecznym ataku Grzegorza Szymańskego goście wygrali ostatnią odsłonę 15:13 i cały mecz 3:2.

MVP spotkania wybrano Jakuba Jarosza (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Delecta Bydgoszcz 2:3
(25:15, 21:25, 25:22, 22:25, 13:15)

ZAKSA: Masny (2), Jarosz (24), Sammelvuo (19), Gladyr (14), Szczerbaniuk (3), Ruciak (15), Mierzejewski (libero,1) oraz Pilarz, Kaźmierczak i Martin
Delecta: Pieczonka, Gruszka (16), Jurkiewicz (11), Woicki (1), Cerven (6), Szymański (19), Dębiec (libero) oraz Lipiński, Konarski (4), Serafin (1) i Sopko (18)