Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bez niespodzianki w Jastrzębiu

PlusLiga: Bez niespodzianki w Jastrzębiu

Jastrzębski Węgiel

Zgodnie z przewidywaniami w Jastrzębiu Goliat jednak nie dał pokonać się Dawidowi. Jastrzębski Węgiel zapisał na swym koncie pierwszy komplet punktów. Podopieczni Roberto Santilli w trzech setach rozprawili się z AZS Politechniką Warszawską.

Początek spotkania to bardzo dobra gra w ataku obu drużyn. Przy znakomitej zagrywce Benjamina Hardy gospodarze uzyskali prowadzenie 4:2. Atak ze środka Adama Nowika pozwolił na zwiększenie przewagi (5:3). Kolejno wykorzystane przez akademików kontrataki – kończone atakami Serhiy’a Kapelusa, zmniejszyły dystans punktowy po pierwszej przerwie technicznej (6:8). Systematyczne odrabianie strat przez podopiecznych trenera Radosława Panasa, doprowadziło do stanu 12:11. Następnie toczyła się gra punkt za punkt – w ekipie z Jastrzębia punktowali Igor Yudin i Adam Nowik, natomiast po stronie gości – Radosław Rybak i Karol Kłos. Na tym etapie seta wyższą skuteczność w ataku prezentowali podopieczni trenera Santilli. Efektowna zagrywka gospodarzy i atak po skosie Yudina zwiększyły prowadzenie do czterech punktów (18:14). Przy tym stanie trener Panas poprosił o czas. Po przerwie akademicy z Warszawy podjęli kolejne próby doprowadzenia do wyrównania, jednak skuteczni w ataku Yudin i Hardy wykorzystywali kolejne kontry, nie popełniając błędów na tym etapie seta (21:17, 23:19). Partię zakończył skuteczny blok na Kłosie. Jastrzębski Węgiel wygrał 25:19.

W drugiej odsłonie od mocnego uderzenia w ataku rozpoczęli goście, pierwszy punkt zapewnił im atak Rybaka (1:0). Bardzo szybko do wyrównania doprowadził Yudin, jednak to do akademików należały kolejne akcje seta. Najpierw Rafał Buszek obił jastrzębski blok, a następnie, po podbitym ataku Patryka Czarnowskiego, podopieczni trenera Panasa wykorzystali kontratak i było już 3:1. Mimo dobrego początku gości, zdobycze punktowe w kolejnych akcjach należały do Jastrzębskiego Węgla. Najpierw atakiem z II linii popisał się Hardy, zmniejszając dystans punktowy (2:4). Do wyrównania doprowadził Paweł Abramow, atakując z lewego skrzydła (5:5). Skuteczna gra w obronie gospodarzy przyniosła skutki jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną, kolejna szansa na kontrę została wykorzystana i Jastrzębski Węgiel prowadził 8:7. Po przerwie toczyła się wymiana punkt za punkt, jednak kolejne ataki Yudina szybko wyprowadziły podopiecznych trenera Santilli na prowadzenie (14:11). Jastrzębianie uzyskanej na tym etapie seta przewagi nie pozwolili sobie już odebrać. Końcówka partii to jeszcze próby zmniejszenia różnicy punktowej. Po stronie akademików punktowali Rybak i Buszek, natomiast w ekipie z Jastrzębia Abramow z Yudinem. Jednak wymiana sił w ataku, przy grze punkt za punkt nie pozwoliła gościom na doprowadzenie do wyrównania. Gospodarze po akcji Abramowa wygrali 25:23.

Ostatnia partia to ponownie dobry początek AZS-u. Atak Buszka z drugiej linii i zablokowany atak Abramowa doprowadziły do stanu 4:2. Przy dobrej zagrywce Kłosa przewaga wzrosła do trzech punktów. Ataki Abramowa zmniejszyły dystans na pierwszej przerwie technicznej (6:8). Kolejne akcje, po przerwie, to dość nierówna gra obu drużyn, punktowe akcje w ataku przeplatały popełniane na zagrywce błędy. Mniej pomyłek popełniła ekipa gospodarzy, dzięki czemu po kolejnym ataku po prostej Abramowa, doprowadzili do wyrównania (11:11). A autowy atak Kapelusa z drugiej linii dał zawodnikom Jastrzębskiego Węgla, pierwsze w tej partii, prowadzenie. Po czasie, o który poprosił trener Panas, zawodnicy AZS-u odzyskali czteropunktowe prowadzenie (17:13). W końcówce partii bardzo dobra seria zagrywek Yudina pozwoliła na wyrównanie (18:18). Końcówka partii to wyrównana gra obu drużyn, jednak as serwisowy Abramowa i wygrana akcja na siatce rosyjskiego przyjmującego zminimalizowały szanse na wydłużenie spotkania. Mecz efektownym atakiem skończył Hardy. Jastrzębski Węgiel zwyciężył 25:21, a w całym meczu 3:0.

Statuetkę MVP spotkania otrzymał przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Benjamin Hardy.

Jastrzębski Węgiel – AZS Politechnika Warszawska 3:0
(25:19, 25:23, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Łomacz (3), Abramow (14), Nowik (5), Czarnowski (10), Yudin (18), Hardy (15), Rusek (libero) oraz Master
AZS Politechnika Warszawska: Rybak (12), Gałązka (3), Neroj (7), Buszek (8), Kłos (4), Kapelus (4), Wojtaszek (libero) oraz Maciejewicz, Radomski i Szulik