Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lokomotiv Biełgorod ponownie zwycięski

Lokomotiv Biełgorod ponownie zwycięski

x - [stare] Łukasz Kadziewicz

Zespół Łukasza Kadziewicza - Lokomotiv Biełgorod, który w pierwszej kolejce dość nieoczekiwanie pokonał moskiewskie Dynamo, zmierzył się dzisiaj z innym Lokomotivem - Jekaterinburg. Do sobotniego zwycięstwa Biełgorod potrzebował  trzech setów.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie w tradycyjnym ustawieniu: Htey , Kadziewicz , Birukov , Muserskiy , Ilinych , Bagriey , Kaszycyn .

Początek spotkania to nieoczekiwanie prowadzenie gości, gospodarze nie radzili sobie z atakami zawodników z Jekaterinburga. Po zbiciu Gerasimova goście prowadzili na przerwie technicznej 8:5. Tuż po czasie podopieczni trenera Szypulina zabrali się jednak do odrabiania strat. Bagriey z Kadziewiczem zatrzymali Gerasimova, a zagrywka Muserskiego wprowadziła sporo zamieszania w szeregach gości. Biełgorodczanie zdobyli przy niej sześć oczek i wyszli na prowadzenie. Bardzo dobrze w ataku spisywał się Htey, drużyna z Jekaterinburga zupełnie nie radziła sobie z jego atakami. Gospodarze utrzymywali kilkupunktową przewagę i dowieźli ją do końca pierwszej odsłony (25:19).

W drugiej partii gospodarze nie pozwolili odskoczyć swoim imiennikom. Na 2:3 swój pierwszy skuteczny atak wykonał Kadziewicz. Blok Hteya na Gerasimovie dał Biełgorodowi prowadzenie 7:5, ten sam zawodnik udaną kontrą na dwubloku sprowadził zespoły na przerwę techniczną (8:6). Po czasie gospodarze zwiększali swoją przewagę. Ilinych zaatakował z kontry, przechodzącą piłkę skutecznie zbił Kadziewicz, a po asowej zagrywce Hteya jego zespół prowadził już 15:8. Na przerwę techniczną drużyny zeszły po gwoździu wbitym przez Kadziewicza w parkiet Izumrudu (16:9). As Muserskiego zwiększył przewagę Biełgorodu do ośmiu oczek (21:13). W miejsce Kadziewicza pojawił się na parkiecie Smolyar. Błąd Nikiforova dołożył kolejny punkt do dorobku gospodarzy, ale jego koledzy zwarli szeregi i rzucili się do odrabiania strat. Gerasimov dwukrotnie obił blok przeciwników, a udany pipe Aleksyeva zmniejszył prowadzenie gospodarzy do pięciu punktów (22:17). Biełgorodczanom udało się jednak odeprzeć ten atak i po ataku Smolyara mogli się cieszyć z drugiej wygranej partii (25:18).

W trzecim secie ponownie dobre otwarcie zanotowali goście. Skutecznie zagrywali i atakowali, dzięki czemu na przerwie technicznej prowadzili 8:6. Gospodarzom udało się wyrównać po skutecznym bloku Kadziewicza na Gerasimovie (8:8). Dwa błędy Jekaterinburga pozwoliły Biełgorodowi odskoczyć na dwa oczka (10:8). Atak Ilinycha zwiększył prowadzenie do trzech oczek (14:11), a na parkiecie pojawił się Dineykin rozpoczynając podwójną zmianę. Na drugą przerwę sprowadził drużyny skuteczny atak Muserskiego (16:14). Po czasie trzy udane akcje – blok i dwa ataki – zaliczył Kadziewicz (20:17). Blok Muserskiego powstrzymał Aleksyeva z szóstej strefy (23:19), a atak Hteya dał gospodarzom piłkę meczową (24:20). Nikiforov i Aleksyev skutecznymi atakami dali jeszcze nadzieję gościom (24:22), ale Htey postawił kropkę nad „i" zdobywając ostatni punkt meczu (25:22).

Lokomotiv Biełgorod zdobył tym samym kolejne trzy punkty i po dwóch kolejkach będzie z pewnością w czołówce Superligi.

Lokomotiv Biełgorod – Lokomotiv Izumrud Jekaterinburg 3:0
(25:19, 25:18, 25:22)