Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kadeci Gwardii rozbijają rywala

Kadeci Gwardii rozbijają rywala

Gwardia Wrocław

W meczu inaugurującym rozgrywki młodzieżowe kadetów na Dolnym Śląsku Gwardia Wrocław zmierzyła się z Chrobrym Głogów. Podopieczni trenera Piotra Lebiody nie dali szans rywalom, łatwo wygrywając w trzech partiach.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia młodych gwardzistów. W polu zagrywki bardzo dobrze radził sobie Maciej Muzaj, natomiast przy siatce czujny był Piotr Zamirowski. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 7:0 i nie zwolnili tempa, kolejno po atakach Maksymiliana Zwierza i Tomasza Pizuńskiego zwiększyli przewagę do 13:1. W dalszej części seta nie było już żadnej niespodzianki i po asie serwisowym Macieja Muzaja, gwardziści wygrali pierwszą partię 25:7.

Początek drugiego seta pokazał, że mimo wysokiej przegranej w poprzedniej partii, młodzi zawodnicy z Głogowa nie poddadzą się szybko. Już na początku objęli czteropunktowe prowadzenia. Jednak gwardziści nie dali za wygraną, po ataku ze środka Michała Murawskiego oraz mocnym zbiciu Tomasza Pizuńskiego, gospodarze doprowadzili do remisu 8:8. Równorzędna gra toczyła się już tylko do wyniku 10:10, następnie to gwardziści zaczęli rozdawać karty na boisku. Po dwóch asach serwisowych Michała Murawskiego wrocławianie tylko powiększyli i tak już dużą przewagę. Seta ostatecznie zakończyła autowa zagrywka Michała Konarskiego z Głogowa.

Do trzeciej partii trener Piotr Lebioda desygnował zawodników rezerwowych w tym spotkaniu. Także oni pokazali, że stać ich na wiele. Wyrównana gra toczyła się tylko do wyniku 8:8, następnie po raz kolejny to gwardziści zaczęli dyktować warunki. Po ataku, a następnie asie serwisowym Adriana Persa wrocławianie odskoczyli na czteropunktowe prowadzenie, które sukcesywnie zaczęli powiększać. W bloku dobrze radził sobie Maciej Poplewski. Zawodnik ten dołożył także punkt bezpośrednio z zagrywki. Seta jak i całe spotkanie zakończył pojedynczy blokiem Krzysztof Rejno.

Gwardia Wrocław – SPS Chrobry Głogów 3:0
(25:7, 25:14, 25:13)

Gwardia Wrocław: Piotr Zamirowski, Maciej Buksak, Maciej Muzaj, Michał Murawski, Tomasz Pizuński, Maksymilian Zwiech, Patryk Łabecki (libero) oraz Maciej Poplewski, Krzysztof Rejno, Adrian Pers, Michał Dzikon i Kacper Romaniuk
Trener: Piotr Lebioda

Chrobry Głogów: Mariusz Toczek, Jacek Tłuszcz, Samuel Guresz, Dawid Kubiak, Paweł Smoleń, Michał Konarski, Mateusz Partyka oraz Bartosz Rybak
Trener: Remigiusz Użarowski