Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wicemistrzowie Polski inaugurują ligę

Wicemistrzowie Polski inaugurują ligę

fot. archiwum

Niedzielnym meczem w Radomiu z Jadarem siatkarze Asseco Resovii rozpoczną kolejny sezon w PlusLidze. Celem podopiecznych rzeszowskiego szkoleniowca - Ljubo Travicy - jest co najmniej powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu, czyli awans do finału rozgrywek.

Pierwszą przeszkodą w fazie zasadniczej będzie dla rzeszowian Jadar Radom, którego prowadzi doskonale znany w Rzeszowie Jan Such, pod wodzą którego Resovia wróciła po latach niebytu do siatkarskiej ekstraklasy. Teraz jednak sentymentów nie będzie. – Jestem z Rzeszowa i zawsze chętnie do niego będę wracał, ale teraz pracuję w Radomiu – mówi Jan Such.

Przy rozpracowywaniu przeciwnika nieco łatwiejsze zadanie mają rzeszowianie. W Jadarze liderem bez wątpienia będzie Robert Prygiel. W Asseco Resovii ciężko wskazać główną "armatę". – Przeanalizowałem ostatnie mecze Resovii i ciężko nastawić się tu na jednego zawodnika. W każdym spotkaniu inny skrzydłowy dostawał najwięcej piłek. Może trochę mniej grali środkiem, ale do końca nie wiadomo, jak to będzie w lidze – twierdzi trener Such. Ljubo Travica z kolei drogi do zwycięstwa szuka w koncentracji. – To jest najważniejsze. Pracujemy mocno, wiec technicznie są jakieś małe problemy. Zawodnicy muszą jednak skupić się na swojej grze, by nie popełniać seriami błędów – mówi.

Obie drużyny spotkały się ze sobą już w tym sezonie w okresie przygotowawczym. W trakcie meczu prezentacyjnego Asseco Resovii, padł wynik… remisowy 2:2. Zespoły bowiem umówiły się na rozegranie czterech setów.W Radomiu trener rzeszowian Ljubo Travica nie będzie mógł skorzystać tylko z usług Łukasza Perłowskiego, który dopiero wraca do formy po urazie barku. Pozostali zawodnicy będą do jego dyspozycji.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:45, a bezpośrednią relację z niego przeprowadzi TV4.

Rozmawiał Marcin Lew

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved