Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Rybak z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie sezonu

Radosław Rybak z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie sezonu

fot. archiwum

W ursynowskiej Hali Arena miała miejsce konferencja prasowa ekipy siatkarzy Neckermann AZS Politechnikia Warszawska przed nowym sezonem PlusLigi 2009/10. - Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie ligi - mówił kapitan stołecznego zespołu, Radosław Rybak.

Przed rokiem bardzo dobrze weszliśmy z sezon – mówiła prezes Neckermanna AZS Politechniki Warszawskiej, Jolanta Dolecka.Zaczęliśmy obiecująco, ostatecznie zajmując 8. miejsce, chociaż po rundzie zasadniczej byliśmy na dobrej, szóstej pozycji. Latem zespół praktycznie opuścił tylko trener Kowalczyk. Trzon zespołu udało się zachować niemal w komplecie, co powinno zaprocentować w lidze – dodała.

Szkoleniowiec „Inżynierów", Radosław Panas, opowiedział o przygotowaniach do ligi prowadzonej przez niego drużyny. – Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. Plan przygotowań został zrealizowany niemal w 100% – tłumaczył trener. Po miesiącu zajęć siłowych, warszawiacy zaczęli serię meczów sparingowych. – Rozegraliśmy cztery turnieje towarzyskie. Na jedenaście spotkań wygraliśmy sześć, wygrywając dwie imprezy – pierwszą w Ełku i ostatnią w Radomiu. Po drodze przeprowadziliśmy grę kontrolną z zespołem mistrzów Polski, Skry Bełchatów, w której padł remis 2:2.

Sporym problemem dla sztabu szkoleniowego Politechniki jest absencja Wojciecha Włodarczyka. Rozgrywający „Inżynierów" wypadł ze składu przed Memoriałem Zdzisława Ambroziaka, a jego przerwa w grze potrwa jeszcze około czterech tygodni. – Przez tą kontuzję musiałem zmienić nieco plany na ostatnie dwa turnieje – mówił Panas. – Z boiska nie mógł zejść zejść Bartek Neroj, ale bardzo się cieszę, że wytrzymał kondycyjnie i zdrowotnie – dodał.

Warszawski szkoleniowiec zna już nazwiska zawodników, którzy w sobotnie popołudniu w Szerokiej zmierzą się z ekipą Jastrzębskiego Węgla. – Na razie nie chcę ich zdradzać. Politechnika to kompilacja zawodników doświadczonych i bardzo młodych. W drużynie trwa bardzo duża rywalizacja na wszystkich pozycjach. Chłopcy są gotowi do gry i w pełni sił.

Zdaniem szkoleniowca najbardziej zacięta rywalizacja toczy się pomiędzy libero Damianem Wojtaszkiem a Robertem Milczarkiem.Proszę spodziewać się, że rotacja na tej pozycji będzie dość częsta. Damian i Robert to bardzo mocna para. Grali po równo w okresie przygotowawczym, Jestem zbudowany ich postawą zarówno na treningach, jak i w meczach towarzyskich. Różnica pomiędzy ich grą jest w zasadzie niezauważalna. Procentowo zarówno w przyjęciu jak i obronie grają na bardzo dobrym, równym poziomie – komplementował swoich zawodników trener Panas.

Najważniejsze, że w drużynie mamy bardzo dobrą atmosferę. Nasze przygotowania przebiegały pomyślnie. Co prawda pokrzyżowała je nam trochę kontuzja Wojtka Włodarczyka, ale wszystko idzie ku lepszemu. Niecierpliwie czekamy na rozpoczęcie sezonu. Nie chcemy obiecywać konkretnego miejsca, ale na pewno będziemy walczyć i liczę, że sprawimy niejedną niespodziankę – mówił dziennikarzom kapitan zespołu, Radosław Rybak.Cóż mogę dodać… Radek powiedział już wszystko – śmiał się atakujący „Inżynierów" Jan Król, dla którego będzie to pierwszy sezon z PlusLidze. – Na treningach tylko ganiał za piłkami – żartował. – Na treningach staram się jak najwięcej czerpać od Radka Rybaka. Mam nadzieję, że będę miał możliwość pokazania się na boisku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved