Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Wielkie emocje w Kędzierzynie

PlusLiga: Wielkie emocje w Kędzierzynie

fot. archiwum

W inauguracyjnej kolejce PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie we własnej hali Delectę Bydgoszcz. Będzie to spotkanie drużyn z bardzo wysokimi aspiracjami. Mecz  zapowiada się niezwykle interesująco i pasjonująco.

Oba kluby były bardzo aktywne przed sezonem na rynku transferowym i przystępują do rozgrywek z dużymi wzmocnieniami. Bardzo ciekawie prezentuje się rywalizacja jeśli chodzi o zawodników na poszczególnych pozycjach.

Na rozegraniu pojedynek dwóch uczestników Mistrzostw Europy: Michała Masnego oraz Pawła Woickiego. Obaj ci zawodnicy mają również wartościowych zmienników. W drużynie Krzysztofa Stelmacha jest to Grzegorz Pilarz, natomiast barw Delecty broni Piotr Lipiński.

Obie ekipy mają kłopot bogactwa jeśli chodzi o przyjęcie. Trudno powiedzieć kto z trójki Michał Ruciak, Tuomas Sammelvuo, Terrence Martin wyjdzie w wyjściowej szóstce gospodarzy. Trener Waldemar Wspaniały parę przyjmujących będzie najprawdopodobniej wybierał spośród trójki: Piotr Gruszka, Martin Sopko i Wojciech Serafin.Pasjonująco zapowiadają się także pojedynki środkowych. Barw ZAKSY bronią bowiem: jeden z najlepiej blokujących zawodników poprzedniego sezonu – Iurij Gladyr oraz były reprezentant Polski Robert Szczerbaniuk. Jeśli chodzi o bydgoszczan to przed sezonem klub opuścił Marcin Nowak. W jego miejsce sprowadzony został Wojciech Jurkiewicz i to on z Michalem Cervenem znajdą się zapewne w wyjściowym składzie.

W roli atakujących oglądać będziemy mistrza Europy oraz wicemistrza Świata. Obaj ci zawodnicy to nowe nabytki swoich klubów. Do ZAKSY dołączył Jakub Jarosz, natomiast zespół Delecty zasilił Grzegorz Szymański. Kluczowa w tym spotkaniu może się okazać rola ich zmienników. Tutaj alternatywą dla Jarosza będzie Dominik Witczak. Trener Wspaniały będzie miał do dyspozycji objawienie poprzednich rozgrywek – Dawida Konarskiego. Pozostaje jeszcze pozycja libero. Tu wydaje się, że nieznaczną przewagę uzyskują bydgoszczanie. Michał Dębiec był już obserwowany przez trenera Daniela Castellanniego na zgrupowaniu reprezentacji. Marcin Mierzejewski to zawodnik regularny, ale zdarzają mu się serie błędów.

Mecz tych drużyn zapowiada się zatem bardzo ciekawie i już to spotkanie może zweryfikować jak obie ekipy przepracowały okres między sezonami i czy hity transferowe jakich dokonały będą rzeczywiście hitami. Transmisja z tego spotkania w Polsacie Sport oraz TV4. Początek meczu o godzinie 14.45.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved