Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Maciejewicz nowym zawodnikiem akademików z Warszawy

Paweł Maciejewicz nowym zawodnikiem akademików z Warszawy

fot. archiwum

Już od kilku tygodni spekulowano na temat kontraktu pomiędzy zespołem Neckermann AZS Politechnika Warszawska a Pawłem Maciejewiczem. Zawodnik dość długo trenował w stolicy pod okiem Radosława Panasa i zdążył zgrać się z pozostałymi graczami drużyny.

Kontrakt został podpisany na rok . To zawodnik, który bardzo przyda się temu zespołowi. Co prawda z powodów zdrowotnych trener oszczędzał go w meczach towarzyskich, ale za to widziałam go na treningach i wiem co mówię (śmiech). Jego doświadczenie, jego rutyna bardzo pomoże zespołowi – powiedziała prezes zespołu, Jolanta Dolecka.

Przypomnijmy, że przez osiem lat Paweł Maciejewicz był zawodnikiem PGE Skry Bełchatów, choć ostatnio zmagał się z kontuzją i długą rehabilitacją. Do tej pory występował na pozycji atakującego, zaś w zespole akademików będzie przyjmującym. Siatkarz ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym pięciokrotne Mistrzostwo Polski z PGE Skrą Bełchatów (2005, 2006, 2007, 2008, 2009). Na początku swojej kariery zdobył także wicemistrzostwo kraju ze Stilonem Gorzów (2000 rok).

Paweł bardzo przyda nam się w zespole – twierdzi Radosław Panas.Jest to bardzo doświadczony zawodnik, ograny w lidze, mający w swoim dorobku złote medale mistrzostw Polski. Przyjęcie będzie pozycją dość mocno obciążoną. Mamy czterech dobrych przyjmujących i Paweł też dobrze się prezentował. Jest w dobrej kondycji fizycznej. Mam nadzieje, że będzie naszym dodatkowym wzmocnieniem. Jest z nami od początku przygotowań, więc zdążyliśmy się dobrze poznać nawzajem.Paweł Maciejewicz mógłby być też alternatywą dla Radosława Rybaka i Jana Króla. Raczej ustawiam go do przyjęcia. Pozycja ataku będzie na tyle mocna, że Paweł będzie nam potrzebny na przyjęciu i ataku ze skrzydła – twierdzi jednak trener akademików.

Czy dzisiejsza Politechnika jest mocniejsza od zespołu z tamtego sezonu? – Mocniejsza. Ze względu na to, że jest kilka pozycji, gdzie trener ma możliwość manewru i na pewno ten, który wchodzi z ławki, godnie zastąpi tego, który jest na boisku – przyznała Jolanta Dolecka. – Z rozmów z trenerem, wiem, że ma dylemat kim grać na środku. Tak samo przyjęcie jest uzupełnione. Patrzę np. na Kubę Radomskiego, który zrobił ogromny postęp, Rafał Buszek również. Doszedł Paweł Maciejewicz, bardzo doświadczony zawodnik. Wszyscy wiemy na co stać Siergieja. Ten zespół na pewno jest bardziej wyrównany. Na pewno żal Wojtka Włodarczyka, który przychodząc do zespołu „wszedł" w kontuzję, ale z tego co lekarze mówią 10 listopada powinien być w pełni sił.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved