Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Castellani: Chcę zobaczyć młodzież

Daniel Castellani: Chcę zobaczyć młodzież

fot. archiwum

- W ekipach PlusLigi pojawia się coraz więcej młodych zawodników na których warto zwrócić uwagę. Podoba mi się polityka kadrowa polskich drużyn - mówi Daniel Castellani, szkoleniowiec reprezentacji Polski siatkarzy, który zamierza "na żywo" oglądać mecze ekstraligi, a 1. kolejkę chce widzieć w całości.

Wrócił pan do Polski po wakacjach w Argentynie. (…) Pytano pana w Argentynie o Polskę?

Oczywiście. Telefonów od dziennikarzy nie brakowało. Wszystkim mówiłem, że u was jestem bardzo szczęśliwy i że to wspaniały kraj, pełen cudownych, spontanicznych ludzi. Mówiłem, jaką szansę dostałem i jak łatwo tu pracować. Cieszyłem się też sukcesami polskich siatkarek, które dokonały wielkiej rzeczy. Śledziłem w internecie wyniki mistrzostw, czytałem komentarze dotyczące ich gry oraz niewiarygodnej atmosfery na trybunach. Czułem się dumny, że jestem tak związany z Polską.

Wiemy, że zamierza się pan wybrać w piątek do Wielunia, na inaugurację PlusLigi. A jakie plany na resztę weekendu?

Chcę zobaczyć wszystkie pięć meczów pierwszej kolejki i wszystkich zawodników, których się uda. Mecze są rozłożone na cztery dni, więc jedynym problemem jest sobota, ale mam szczęście, bo z Kędzierzyna-Koźla, gdzie ZAKSA zagra z Delectą, do Jastrzębia, gdzie mecz zacznie się 135 minut później, jest tylko około 30 kilometrów. Będzie okazja porozmawiać z trenerami i zawodnikami.

Pana poprzednik Raul Lozano rzadko przyjeżdżał na ligę. Pół sezonu spędzał w Argentynie i przekonywał, że wszystko zobaczy na płytach z nagraniami.Każdy ma swój styl pracy. Ja chcę zobaczyć jak najwięcej meczów na żywo i sprawdzić, w jakiej formie są poszczególni siatkarze. W PlusLidze pojawia się coraz więcej młodych zawodników na których warto zwrócić uwagę. Podoba mi się polityka kadrowa polskich drużyn. To, że w składach pojawia się dużo młodzieży. (…) Czekam niecierpliwie, jak wprowadzani będą do swoich zespołów Mateusz Mika z Resovii czy Miłosz Hebda, dla którego otworzyła się szansa w Skrze.

Rozmawiał Żelisław Żyżyński
Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved