Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Barańska i Bamber rozbiły łodzianki

Barańska i Bamber rozbiły łodzianki

Szamotuły

W pierwszym meczu towarzyskiego turnieju w Szamotułach siatkarki Organiki Budowlanych przegrały z Aluprofem Bielsko-Biała. W drużynie wicemistrzyń Polski wystąpiły dwie brązowe medalistki mistrzostw Europy: Anna Barańska i Natalia Bamber.

Ponadto w ekipie z Bielska-Białej wystąpiła była reprezentantka Polski Dorota Świeniewicz. Na zmiany wchodziła także reprezentantka Czech Helena Horka.Mimo że nie udało nam się wygrać seta, to uważam, że rozegraliśmy bardzo dobry mecz – mówi Marcin Chudzik, menedżer Organiki Budowlanych, która za dwa tygodnie rozpocznie rywalizację w ekstraklasie. – Przegraliśmy przede wszystkim brakiem doświadczenia. Było to widać właśnie w decydujących fragmentach setów. Wstydu jednak nie przynieśliśmy. Przed nami pojedynki z wielkimi firmami. Będzie dobrze, jeśli w tym turnieju wygramy chociaż jednego seta .

Najbardziej wyrównaną walkę łodzianki toczyły w trzeciej partii, kiedy doprowadziły do remisu 21:21. Później jednak punkty zdobywały tylko bielszczanki. W sobotę Organika zmierzy się z mistrzem Polski Muszynianką, w składzie której występują inne medalistki mistrzostw Europy, m.in. Aleksandra Jagieło, Dorota Pykosz, Izabela Bełcik, Mariola Zenik i Agnieszka Bednarek-Kasza. W niedzielę rywalem Organiki będzie mistrz Niemiec Schweriner FC.

Organika Budowlani – Aluprof Bielsko-Biała 0:3

(22:25, 19:25, 21:25)

Składy drużyn:

Budowlani Organika: Pluta, Zaroślińska, Koczorowska, Kosek, Szelukina, Niemczyk, Ciesielska (libero) oraz Nowakowska, Teixeira, Jóźwicka i Jasińska
BKS Aluprof: Kaczmar, Horka, Okuniewska, Studzienna, Świeniewicz, Barańska, Sawicka (libero) oraz Waligóra i Bamber

W drugim meczu turnieju w Szamotułach mistrzynie Polski z Muszyny pokonały niemiecką drużynę ze Schwerina 3:1.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – Schweriner SSC 3:1

(16:25, 25:21, 25:19, 25:23)

Muszynianka: Bełcik, Solipiwko, Pykosz, Bednarek-Kasza, Jagieło, Witczak, Zenik (libero) oraz Skowrońska, Mirek, Śrutowska, Pycia, Żebrowska.

źródło: Gazeta Wyborcza