Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > W Szamotułach zagrają o Superpuchar

W Szamotułach zagrają o Superpuchar

fot. archiwum

Niewiele ponad dwa tygodnie pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu PlusLigi Kobiet. Od piątku w turnieju o Superpuchar Polski w Szamotułach formę Organiki Budowlani Łódź sprawdzi mistrz Polski - Muszynianka Fakro Muszyna, wicemistrz - BKS Aluprof Bielsko-Biała i najlepszy zespół Niemiec - Schweriner FC.

Dla klubu z Łodzi, który po raz pierwszy w swojej krótkiej historii wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej, zaproszenie na tak prestiżowy turniej to duże wyróżnienie. – "A dla drużyny znakomite przetarcie" – mówi menedżer Organiki, Marcin Chudzik."Dobrze, że będziemy mogli sprawdzić się z tak silnymi drużynami. Po pierwsze zobaczymy, co jeszcze musimy poprawić, a po drugie nie będziemy się ich obawiać w lidze."

Do Szamotuł Organika pojedzie w najsilniejszym składzie. Nikt w zespole beniaminka nie narzeka na kontuzje, a po mistrzostwach Europy trenuje już Małgorzata Niemczyk.

Niewiele ponad dwa tygodnie pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu PlusLigi Kobiet. W piątek, sobotę i niedzielę w turnieju o Superpuchar Polski w Szamotułach formę Organiki Budowlani Łódź sprawdzi mistrz Polski – Muszynianka Fakro Muszyna, wicemistrz – BKS Aluprof Bielsko-Biała i najlepszy zespół Niemiec – Schweriner FC.Trener Wiesław Popik przekonuje, że rywalizacja w drużynie jeszcze się nie skończyła i o miejscu w pierwszej szóstce na inauguracyjny mecz w lidze może zdecydować postawa w rozpoczynającym się jutro turnieju.

Najbardziej interesująco zapowiada się rywalizacja na pozycji rozgrywającej. – "Marta Pluta i Anna Nowakowska prezentują bardzo zbliżony poziom. Każda wnosi coś innego do grania i będę musiał mocno zastanowić się na którą postawić" – mówi Popik."Cieszę się, że wszystkie z 12 zawodniczek chcą się pokazać i wnoszą coś do zespołu."

Szczególnie emocjonująco zapowiada się sobotnie spotkanie Organiki z Muszynianką Fakro Muszyna. Mistrz Polski, w którego składzie występuje aż sześć brązowych medalistek ME (Aleksandra Jagieło, Mariola Zenik, Izabela Bełcik, Dorota Pykosz, Anna Witczak, Agnieszka Bednarek-Kasza) będzie pierwszym rywalem łodzianek w PlusLidze. Od poniedziałku w hali Parkowa (przy ul. Małachowskiego) można kupować bilety (20 zł normalny i 10 zł ulgowy) na to spotkanie (25 października, godz. 14.45).

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved