Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Składy młode, ale z dużą wolą walki

Składy młode, ale z dużą wolą walki

fot. archiwum

Polska siatkówką stoi. Czy zawodniczki Chemika Police i panowie z Morza Bałtyk Szczecin podbiją I ligi? Drużyny z Pomorza Zachodniego skompletowały składy, choć do końca pierwszej rundy rozgrywek mogą dokonywać korekt.

Jeśli sytuacja finansowa na to pozwoli – Chemik i Morze Bałtyk chętnie z tego skorzystają. Na razie – pod względem zasobności budżetów – jest średnio. Najważniejsze, że ambicje są duże większe.

Zespół stworzony do walki

W ubiegłym sezonie siatkarki Chemika Police były o włos od awansu do czwórki najlepszych ekip. Ostatecznie przegrały rywalizację, ale teraz chcą ponowić walkę. Z lepszym skutkiem.Zespół spędził ze sobą tak wiele czasu, że załapanie się do pierwszej czwórki rozgrywek nie jest chyba wymaganiem na wyrost. Taki cel postawiliśmy przed drużyną – podkreśla prezes Chemika Wiktor Szostak.

Szkoleniowiec Mariusz Bujek wypowiada się na ten temat z rezerwą: – Bardzo chciałbym zrealizować taki cel i myślę, że wszyscy nasi sympatycy nam tego życzą. Zgranie na pewno nie przeszkodzi nam grać dobrze. Trudno się jednak spodziewać, żeby wynik był lepszy niż przed rokiem, skoro w klubie wcale się nie polepszyło. My nie wygramy z innymi umiejętnościami, bo jest wiele zespołów, które dysponują umiejętnościami porównywalnymi do nas. Wygrywać możemy sprytem, zaangażowaniem, determinacją – mówi trener.

Debiut po wielu latach

Morze Bałtyk Szczecin jest spadkobiercą sportowych sukcesów Stali Stocznia (złota drużyna lat 80.) i Morza (m.in. tytuł wicemistrza kraju). Później klub rozpadł się (brak funduszy) i rozpoczynał odbudowę od II ligi. Przez sześć sezonów Morze Bałtyk próbowało awansować do I ligi. Zawsze czegoś brakowało. Latem nastąpił zwrot – związek wyrzucił z ligi dłużników – Jokera Piła i Orła Międzyrzecz. W ich miejsce dokooptował AZS Nysę i Morze Bałtyk Szczecin. Później centrala musiała wycofać się z tak srogiej kary, ale utrzymała w I lidze nasz zespół.

Morze Bałtyk przystąpi do sezonu w średnich humorach. Liczono na większe zaangażowanie sponsorów, co zaprocentowałoby lepszymi transferami.

Sukcesy naszych reprezentacji nie mają przełożenia na sytuację siatkówki w Szczecinie. Brakuje u nas central dużych firm, stąd problemy z ich pozyskaniem – mówi wiceprezes klubu Janusz Kamiński.Chcielibyśmy mieć lepszy skład, gotowy do gry w lidze, ale musimy brać pod uwagę możliwości klubu. Skompletowaliśmy przyszłościową ekipę. Żeby się utrzymać – chłopacy muszą wziąć przykład z postawy naszej żeńskiej reprezentacji. Dziewczyny wykrzesały z siebie maksimum, a nawet więcej, i stanęły na podium. Takiej postawy oczekujemy od naszych zawodników.

Więcej w serwisie sport.pl
Autorką tekstu jest Natalia Jąder

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved