Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Pucharowa wygrana Nysy

Pucharowa wygrana Nysy

fot. archiwum

Nasi AZS PWSZ Nysa w trzeciej rundzie rozgrywek Pucharu Polski pokonali w Sycowie II-ligowy Rosiek 3:1. Już w sobotę w Międzyrzeczu AZS drużyna z Nysy zainauguruje I-ligowy sezon. To był dla akademików pierwszy mecz o stawkę i jednocześnie ostatni sprawdzian przed spotkaniami o punkty.

Pierwszy rozegrają już w sobotę z Orłem Międzyrzecz, który ostatecznie startuje w rozgrywkach. – "Mamy oficjalną informację, że mamy mecz z Orłem" – mówi Roman Palacz, trener AZS-u PWSZ. A jeszcze wczoraj wszystko wskazywało na to, że klub ten wycofa się z rozgrywek ze względów finansowych.

W Sycowie w trzech setach nysanie toczyli z rywalem zacięty pojedynek, a w jednym rozbili go do 16. Kiedy dobrze zagrywali od razu potrafili ustawić szczelny blok. Poza tym momentami nie do zatrzymania był w ataku Podgórski, a bardzo dobrą zmianę dał Bułkowski.

– "Graliśmy nieźle, choć zdarzają się nam proste błędy" – mówi Palacz. – "Choćby w czwartym secie, kiedy mieliśmy sześć punktów przewagi, którą roztrwoniliśmy po złym rozegraniu, aucie, czy ataku w siatkę. Poza tym w końcówkach nie wszyscy młodzi zawodnicy wytrzymywali presję. Musimy to wszystko wyregulować." W kolejnej rundzie AZS zmierzy się z Morzem Szczecin, które pokonało 3:2 GTPS Gorzów.Rosiek Syców – AZS PWSZ Nysa 1:3

(25:23, 16:25, 23:25, 22:25)

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved