Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Udana inauguracja Jedynki Aleksandrów Łódzki

PP: Udana inauguracja Jedynki Aleksandrów Łódzki

fot. archiwum

Siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki udanie rozpoczęły sezon 2009/2010. W I rundzie Pucharu Polski pokonały w Toruniu, w stosunku 3:2, drużynę Budowlanych. Dokonały tego po emocjonującej walce, obfitującej w duże zmiany sytuacji na boisku.

Pierwsza partia to przewaga Aleksandrowianek i prowadzenie 22:17. Od tego momentu nastąpił jednak przestój, wynikający przede wszystkim z gorszego przyjęcia zagrywki. Zawodniczki z Torunia miały nawet dwie piłki setowe, ale w
decydujących momentach seta siatkarki Jedynki opanowały nerwy i wygrały do 25. Przez całą partię na parkiecie przebywały: Olczyk, Wołoszyn, Michalkiewicz, Buchalska, Wisniewska, Rajkowska i na libero Korzycka.

Drugi set to wyraźna przewaga Torunianek i ich wygrana do 18. Nie pomogła zmiana Katarzyny Buchalskiej na Martę Wankiewicz. Trzeci set to znów wyrównana walka. Pierwszej szóstce w Jedynce pomagały w tej fazie meczu Wankiewicz i Magdalena Blomberg, która weszła za Agnieszkę Rajkowską. Po emocjonującej końcówce goście wygrali do 22.

O czwartej odsłonie wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Znów dało o sobie znać nie najlepsze przyjecie, jak też zdarzały sie przypadki braku odpowiedniego zgrania pomiędzy rozgrywającą i niektórymi atakującymi. Nie pomagały kolejne zmiany Katarzyny Możdżeń za Karolinę Michalkiewicz i Klaudii Maryniak za Agnieszkę Wołoszyn.Decydujący set był najlepszym w wykonaniu Jedynki. Zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego od początku wyszły na prowadzenie i nie oddały go do końca. Wyraznie prowadziły, m.in. zmiana stron boiska przy 8:3. Seta wygrały do 8.

Zwycięstwo w pierwszym oficjalnym meczu sezonu bardzo cieszy zawodniczki i kibiców, chociaż nie należy zapominać o gorszych momentach spotkania i elementach sztuki siatkarskiej, którym należy jeszcze poświecić jak najwięcej czasu na treningach przed rozpoczęciem sezonu ligowego.

W II rundzie Pucharu Polski zawodniczki Jedynki spotkają sie 28 października w Legionowie z drużyną Legionovii.

TKST Toruń – Jedynka Aleksandrów Ł. 2:3
(25:27, 25:18, 22:25, 25:15, 8:15)

Zobacz także:

Wyniki Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved