Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Pierwsze zwycięstwo siatkarek UKS MOSiR Jasło w II lidze

Pierwsze zwycięstwo siatkarek UKS MOSiR Jasło w II lidze

ligi polskie - II liga

Drużyna kobiet UKS "MOSiR" Jasło w 3. kolejce II ligi siatkówki pokonała w środę na własnym parkiecie drużynę Extrans - Patria Sędziszów Małopolski bez straty seta. To pierwsze zwycięstwo siatkarek z Jasła w tej rundzie rozgrywek.

Po dwóch ostatnich porażkach, z drużyną MKS Pogoń Proszowice 2:3 oraz Wisłą AGH Kraków 0:3, dziewczyny z Jasła we własnej hali stanęły na wysokości zadania, pokonując siatkarki z Sędziszowa Małopolskiego 3:0.

Początek pierwszego seta był wyrównany do stanu 7:7. Potem po dobrych zbiciach Michoń-Szczytowicz i Nagadowskiej Jasło odskoczyło dosyć wyraźnie. Przy stanie 23:17 siatkarki z Jasła zaczęły robić coraz więcej błędów i Patria doprowadziła do stanu 23:20. Końcówka seta należała jednak do jaślanek, które ostatecznie wygrały pierwszego seta 25:22.

W drugim secie Patria prowadziła 4:1. Jasło cały czas ścigało rywalki. Siatkarki z UKS doprowadziły w końcu do remisu 8:8, by następnie objąć prowadzenie 9:8. Dużo błędów z obu stron. MOSiR zrobił ich mniej i ostatecznie również drugiego seta zaliczył na swoją korzyść wygrywając 25:20.

Trzeci set to wyraźne prowadzenie od samego początku siatkarek z Jasła, które wygrały go 25:18 i ostatecznie całe spotkanie 3:0.

Adam Pasterz, trener UKS "MOSiR" Jasło: – Dziewczęta zagrały zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach. Bardzo dobrze spisały się w przyjęciu, co przełożyło się na dobry atak i zadecydowało o zwycięstwie.

UKS "MOSiR" Jasło – Extrans Patria Sędziszów Małopolski 3:0
(25:22, 25:20, 25:18)

UKS "MOSiR" Jasło: Kamińska, Bury (libero), Maciejowska-Gunia, Bajorek, Nagadowska, Stadnicka, Poliwka, Michoń-Szczytowicz, Stygar-Kosiba, Czechowicz, Kutyła, Kowalczuk
Extrans – Patria Sędziszów Małopolski: Zielińska, Baran, Pyrć, Młocek, Chmura, Marek, Wrona (libero) oraz Irena Matejek