Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ireneusz Mazur – prognozy na nowy sezon

Ireneusz Mazur – prognozy na nowy sezon

fot. archiwum

Ireneusz Mazur, były trener reprezentacji Polski, specjalnie dla "Super Expressu" pobawił się we wróżkę i ustala kolejność drużyn na koniec sezonu 2009/2010. Wśród ligowych potentatów Mazur upatruje drużyny z Bełchatowa, Rzeszowa oraz Kędzierzyna-Koźla.

Oto, jak według Mazura rozstrzygnąć się mają rozpoczynające się w piątek rozgrywki PlusLigi w sezonie 2009/2010: 1. Skra, 2. Resovia, 3. Zaksa, 4. Jastrzębski Węgiel, 5. Delecta, 6. Jadar, 7. AZS Częstochowa, 8. Politechnika, 9. AZS Olsztyn, 10. Pamapol.

Ireneusz Mazur: "Siła Skry nie zmieniła się, dojście Winiarskiego nie musi mieć wcale w tym sezonie kluczowego znaczenia, bo ten zawodnik będzie pomału wprowadzany do gry po kontuzji. Wykreowały się za to nowe postacie – Kurek i znany, ale będący trochę w cieniu Bąkiewicz. Celem głównym bełchatowian powinien być Final Four Ligi Mistrzów. Pozycje 2-5 podałem hasłowo, bo w gronie tych wyrównanych zespołów może dojść do sporych przetasowań. Trzeba uważać na Delectę, bo zwłaszcza po mistrzostwach Europy transfer Gruszki i Woickiego do Bydgoszczy nabrał zupełnie nowego znaczenia. Teraz oczekiwania bydgoskich kibiców wzrosły. Apetyty sięgają podium."

Mirosław Przedpełski, prezes PZPS: Ciągle pniemy się w górę"Wciąż chcemy piąć się w górę w nieoficjalnym rankingu lig europejskich, który daje się nam trzecie miejsce za Rosją i Włochami. Marzą się nam też sukcesy w europejskich potyczkach klubowych. Najwyżej mierzy Skra. Nie chcę zapeszyć, ale ten zespół może się znaleźć bardzo, bardzo wysoko w Europie."

Artur Popko, szef PlusLigi: Polskie gwiazdy zostają w kraju

"Mamy w ekstraklasie tylu mistrzów Europy, że nazwa "złota liga" jest jak najbardziej na miejscu. Zwracam uwagę, że wiele polskich gwiazd nie chce nigdzie wyjeżdżać z Polski, zostaje tu, bo poziom jest bardzo wysoki. Jest też w drużynach sporo młodych graczy, więcej niż w innych ligach europejskich."

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved