Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Fart: 12 równych ludzi

Fart: 12 równych ludzi

fot. archiwum

W sobotę w Hali Legionów Fart Kielce zaczyna debiutancki sezon w I lidze. Oczekiwania jak z reguły u nowicjusza skromne. - Spokojne utrzymanie. Jesteśmy jednym z najmłodszych, jeśli nie najmłodszym zespołem w całej stawce. - mówi trener kielczan.

Siłą Farta ma być właśnie drużyna. Po przyjściu po awansie reprezentanta Polski juniorów Macieja Krzywieckiego, Kacpra Bielickiego i Australijczyka pochodzącego z Uzbekistanu Grega Sukoczeva Daszkiewicz dysponuje bardzo wyrównaną dwunastką. – Czy te wzmocnienia wystarczą? To się dopiero okaże. Cały czas szukamy, tylko ci trzej byli na poziomie, którego potrzebowaliśmy. Mieliśmy trochę niedostatku na ławce, a teraz układ się wyrównał. Jak kolejny zawodnik wchodzi z ławki, udaje się utrzymać ten sam poziom. – podkreśla szkoleniowiec Farta.

Kto będzie należał do najtrudniejszych rywali w I lidze? – Po pierwsze Trefl, który będzie pewnie chciał wrócić do PlusLigi. Joker Piła po awansie z nami też powinien być mocny. Niemal o każdym z rywali można powiedzieć coś dobrego, nie wiemy tylko wiele o Gorzowie i Orle Międzyrzecz, a to dlatego, że nie widzieliśmy ich w akcji [w trakcie przygotowań na towarzyskich turniejach kielczanie z powodzeniem rywalizowali z większością pierwszoligowców – przyp. red.] – mówi Dariusz Daszkiewicz.

Próba generalna przed pierwszą ligą wypadła bardzo dobrze. W środowy wieczór kielczanie przeszli pierwszą rundę Pucharu Polski. W Łęczycy bez najmniejszych kłopotów rozprawili się z III-ligowym MMKS-em. Pojedynek trwał ledwie 50 minut. Pierwszego seta podopieczni Daszkiewicza wygrali do 17, drugiego do 10, a trzeciego do 15. Mecz bez historii – różnica klas była wyjątkowo widoczna, gospodarze popełniali też masę błędów własnych (prawie 30 we wszystkich partiach).W kolejnej rundzie Pucharu Polski kielczanie zagrają już u siebie – 28 października z rywalem już z tej samej ligi Avią Świdnik.

Skład Farta Kielce:

18. Michał Kozłowski (kapitan, rozgrywający, 24 lata, 191 cm wzrostu), 1. Sławomir Jungiewicz (atakujący, 20 lat, 196 cm), 14. Maciej Krzywiecki (przyjmujący, 20, 190), 5. Martin Sopko (Słowacja, przyjmujący, 24 lata, 197 cm), 9. Krzysztof Mararyk (środkowy, 29 lat, 198 cm), 2. Miłosz Zniszczoł (środkowy, 22 lata, 198 cm), 17. Adam Swaczyna (libero, 20 lat, 176 cm)) oraz 8. Greg Sukoczev (Australia, rozgrywający, 21 lat, 196 cm), Tomasz Drzyzga (przyjmujący, 24, 190), 16. Adrian Staszewski (przyjmujący, 19 lat, 194 cm), 16. Kacper Bielicki (środkowy, 24 lata, 200 cm), 4. Mateusz Zarankiewicz (atakujący, 20 lat, 197 cm).

autor tekstu: Adam Gołąb, Gazeta Wyborcza Kielce

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved